NEOHOVÁRAJ DRUHÝCH, LEBO OHOVÁRANIE ZABÍJA!

Klebety, svetská zvedavosť, ohováranie, neustále staranie sa do života iných sú obľúbenou činnosťou vo všetkých spoločenských kruhoch. Je to nedostatok, ktorým trpíme všetci a to bez ohľadu na spoločenské postavenie. Hneď vidíme chyby na druhom a ohovárame ho. A to sa týka všetkých: vládcov, im poddaných, mladých, mužov, žien, všetkých. Hovorí sa, že ženy sú klebetnejšie. Nie je to pravda! Aj muži sú klebetní.

📢 Keď ohovárame druhých, berieme ľuďom tvár Božej krásy a nasadzujeme im škaredú masku. No najmä my sami sa pri pohľade do zrkadla stávame škaredými, pošpinenými krvou brata, ktorého sme zranili vlastným jazykom.

📢 Ohováračstvo je príznakom vlastného nešťastia a frustrácie, prejavom závisti, nízkeho sebavedomia a neúcty k Božím darom druhých ľudí. Kto očierňuje, ubližuje predovšetkým sám sebe jedom hnevu a smútku, hrá diablovu hru a zabúda, že je Božím dieťaťom. Kto hovorí zle o druhých, stráca pokoj srdca, energiu, ktorú by mohol využiť na konanie dobra, príležitosť na vlastné obrátenie a zároveň nožom svojho jazyka poškvrňuje dušu iného, ktorá patrí Bohu.

NEOHOVÁRAJ DRUHÝCH, LEBO OHOVÁRANIE ZABÍJA! 1

👿 ,,A toto,“ komentuje pápež František, ,,nás núti uvedomiť si, že všetci sme hriešni. Máme hriechy. Ale ohováranie je niečo iné. Je to hriech, ale je to aj niečo viac, pretože ničí Božie dielo a rodí sa z veľkého zla: z nenávisti. A ten, kto plodí nenávisť, je satan.“ ,,A bezpochyby,“ dodáva pápež František, ,,kde je ohováranie, tam je satan.“

📢 Skôr než začneme klebetiť, svetská zvedavosť, ohovárať, neustále sa starať do života iných a vynášať súdy, musíme sa vžiť do kože, myslenia, výchovy a rodiny druhých. Nevidíme do druhého a dovolíme si o ňom vynášať tvrdé a neuvážené hodnotenia a súdy. Kto sme my, že sa staviame na miesto Boha?

………………………………………………..

🙏 Jedinou odpoveďou tým, ktorí vás už zaradili do pekelného kruhu ohovárania a klebiet, je život, modlitba, radosť, skutočná láska a viditeľné skutky – dávať dobro druhým.

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Mária Lipták – Rytier Nepoškvrnenej ⚔️💙

Zdroj: Panna Mária, Matka ticha – Úskalia ohovárania a závisti/Emiliano Antenucci

noc pokania potraty sdzr

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

NEOHOVÁRAJ DRUHÝCH, LEBO OHOVÁRANIE ZABÍJA! 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás