Nadácia Slovakia Christiana zdôrazňuje slová Svätého Otca Františka o potratoch a homosexualite

pápež - potrat

Na Slovensku privítame v najbližších dňoch pápeža Františka. V súvislosti s jeho návštevou Nadácia Slovakia Christiana, inšpirovaná slovami Svätého Otca o potratoch, homosexualite či rodine, pripravila kampane, proti interrupciám a homosexuálnemu správaniu.

Pápežove odmietnutie potratu je súčasťou princípu všeobecnej priority ochrany každého ľudského života. Na konferencii vo Vatikáne, venovanej interrupciám v máji 2019 Svätý Otec František skonštatoval, že odpor proti umelému prerušeniu tehotenstva nie je náboženský, ale ľudský. „Je v poriadku odhodiť ľudský život s cieľom vyriešiť problém? Je v poriadku nájsť si na vyriešenie problému vraha?“ uviedol doslovne pápež František (https://www.webnoviny.sk/papez-frantisek-prirovnal-potraty-k-najatiu-najomneho-vraha-rodicia-potrebuju-podporu/).

Podrobnejšie o úplnom a jednoznačnom odsúdení potratu a o postoji Sv. Otca Františka k homosexuálnemu správaniu, informoval portál Konferencie biskupov Slovenska (https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20190405021), ktorý priniesol prepis rozhovoru, poskytnutého pápežom Františkom pre program Salvados, španielskeho televízneho kanálu La Sexta.

Potrat označil Svätý Otec za vraždu, umožnil však kňazom poskytovať rozhrešenie tým, kto na potrate participoval. V prvom rade chcel pápež František vyjsť milosrdne v ústrety ženám, ktoré rozhodnutím podstúpiť interrupciu najviac trpeli.

🙏Prosíme o finančnú podporu pre ▶októbrová nepretržitá 24hod – 31 DNÍ modlitbová reťaz 1-31.10.2021 ▶▶▶▶KLIKNI TU: DAR na podporu 31 dňového ruženca ✅pomôžte nám ZDIEĽANÍM🙏 pomôžte nám šírením ĎAKUJEME – budujeme spoločné dielo🙏❤️🙏
Stav účtu viete kontrolovať na: nazbieraná čiastka
Len spolu dokážeme tvoriť veľké diela – ĎAKUJEME VÁM❤️

Vo svojom rozhovore pre program Salvados, španielskeho televízneho kanálu La Sexta sa vyjadril Svätý Otec František aj k problematike homosexuálneho správania. Pápež František začal úvahou o tom, čo je hriech a dvakrát zdôraznil, že homosexuálne sklony nie sú hriechom. „Ak máte sklon sa hnevať, to nie je hriech, ale ak sa rozzúrite a zraníte iných, dopustíte sa hriechu,“ vysvetlil Svätý Otec.

Nadácia Slovakia Christiana inšpirovaná slovami Svätého Otca Františka, za ktorým stoja jednoznačne aj všetci naši slovenskí otcovia biskupi, pripravila aj kampaň, v ktorej odsúdila homosexuálne správanie, nie však homosexuálov.

Svätý Otec počas rozhovoru pre španielsky kanál La Sexta takisto zdôraznil význam rodiny. Poukázal na význam inštitúcie rodiny, pričom zároveň dodal, že „každý má právo mať otca a matku, rodinu a otec matka majú právo mať dieťa“. Zároveň si Svätý Otec František všimol, že „homosexualita spôsobuje bolesť v rodine, ale nikto nevyháňa osobu z domu pre jej homosexuálne sklony.

V uvedenom rozhovore, zverejnenom na portáli Konferencie biskupov Slovenska Svätý Otec František zdôraznil (v otázke o pedofilných kňazoch), že „nerozumie týmktorí nechcú tvrdšie opatrenia proti pedofílii“. Dôraz však pápež František kladie v prvom rade na ozdravovací proces, reštrikcie sú až na druhom mieste.

Aj tieto témy (rodina, pedofília v Cirkvi), ktoré Svätý Otec František načrtol, možno zhmotní Nadácia Slovakia Christiana vo svojich ďalších kampaniach.

Drahí priatelia, čoskoro privítame na Slovensku Svätého Otca Františka, jeho návšteva ako zdôraznil otec arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský „je jedinečným darom“ (https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210908044). Preto pri stretnutí s Najvyšším pastierom Cirkvi myslime aj na to, že podobne ako Svätý Otec František, aj my sme členovia Cirkvi bojujúcej a zároveň pútnikmi do nebeskej vlasti. Podporujme preto aktivity, ktoré Svätý Otec František vo svojich príhovoroch predostiera, a ktorým sa s otcovskou starostlivosťou venuje.

Redakcia

Obrazový materiál – archív Nadácie Slovakia Christiana

Zdroj: https://www.christianitas.sk/nadacia-slovakia-christiana-sa-inspiruje-slovami-svateho-otca-frantiska/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás