MUŽ RUŽENCA

,,Ruženec je nenahraditeľný.“

~Boží služobník Frank Duff~

⚜️Frank Duff sa narodil v írskom Dubline v roku 1889. Bol oddaným mužom Cirkvi, ktorý sa stal priekopníkom laickej účasti na apoštolských dielach. Veľmi povzbudzoval katolíckych laikov, aby sa usilovali o svätosť a zapájali sa do charitatívnych diel.

⚜️ V roku 1917, v tom istom roku, keď sa Panna Mária zjavila vo Fatime a svätý Maximilián Mária Kolbe založil Rytierstvo Nepoškvrnenej, čítal Duff knihu ,,O pravej úcte k Panne Márii.“ Spočiatku knihe pre jej hĺbku a vznešené mariánske vyjadrenia nerozumel, no keď si ju prečítal šesťkrát, konečne ju pochopil. Táto zbožnosť zapálila jeho dušu. Pochopil, že Mária nie je len ďalšou svätou, ale najväčšou zo všetkých svätých a srdcom kresťanstva. Od tohto momentu začal všetkých učiť, že ak nerozumejú Márii, nie sú schopní pochopiť kresťanstvo.

⚜️ Na základe svojej vrúcnej úcty k Panne Márii založil 7. septembra 1921 Máriinu légiu. Účelom a cieľom légie bolo pomáhať Márii, prostredníčke všetkých milostí, v duchovnom boji, ktorý sa neustále vedie medzi Cirkvou a mocnosťami temna. Svoju organizáciu nazval Máriina légia, pretože ju vnímal ako vojsko Božej Matky, ktoré sa zasadzuje za vec jej božského Syna. Prostredníctvom tejto armády, ktorá využívala modlitbu a apoštolské diela, aby légia pomohla Cirkvi priviesť všetky duše k Ježišovi prostredníctvom Márie.

⚜️ Ruženec bol pre neho súčasťou každého dňa a zbraňou v rukách legionára. Veľmi rád odporúčal každodenný ruženec každému, koho stretol. Tvrdil, že je to hlavná pobožnosť k Duchu Svätému.“ Tým mal na mysli, že keď sa človek modlí ruženec, hneď ho zatieni Duch Svätý, pretože Mária je manželkou Ducha Svätého a nikdy sa nemôže od svojho manžela odlúčiť. Tento rozmer jeho myšlienky je fascinujúci, pretože ľudia si málokedy spájajú oddanosť Duchu Svätému s modlitbou ruženca. Podľa Franka Duffa ruženec otvára srdcia pre pôsobenie Ducha Svätého, nakoľko v ruženci si pripomíname a oslavujeme jeho konanie v tajomstvách spásy.

⚜️ Vždy zdôrazňoval, že ruženec je jadrom spirituality Máriinej légie. A práve preto chcel, aby sa ho jej členovia modlili, lebo ak sa ruženec zanedbá, Máriino miesto sa zmenší a zníži sa aj množstvo modlitby. Považoval ruženec za taký dôležitý, že keď písal príručku Máriinej légie, povedal, že to, čo je dýchanie pre ľudské telo, je ruženec pre Máriinu légiu.

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Lipták – Rytier Nepoškvrnenej 💙⚔️

Zdroj: 26 APOŠTOLOV RUŽENCA/Donald H. Calloway – knihu si môžete zakúpiť na tomto odkaze: https://www.zachej.sk/produkt/40117/26-apostolov-ruzenca/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás