MILUJTE SVÄTÉHO JOZEFA

🔰 Nestotožňujem sa s klasickým spôsobom zobrazovania svätého Jozefa ako starca, hoci sa to dialo s dobrým úmyslom zdôrazniť Máriino trvalé panenstvo. Predstavujem si ho ako mladého, silného, možno o niekoľko rokov staršieho než Panna Mária, ale v plnom rozkvete veku a životnej energie.

⚜️ Mladé bolo srdce i telo svätého Jozefa, keď uzavrel manželstvo s Máriou; keď sa dozvedel tajomstvo jej Božieho materstva; keď s ňou žil, rešpektujúc jej neporušenosť, ktorú chcel Boh zanechať svetu ako ďalšie znamenie svojho príchodu medzi ľudské tvory. Kto by nebol schopný pochopiť takúto lásku, vie veľmi málo o tom, čo je to pravá láska.

🔰 Z evanjeliových rozprávaní vystupuje Jozef ako veľká osobnosť: ani na chvíľu sa nám nejaví zakríknutý alebo ustráchaný zoči-voči životu. Práve naopak, dokáže čeliť problémom, poradiť si v ťažkých situáciách, a zodpovedne a s iniciatívou vziať na seba zverené úlohy. A nielen to. Každú jednu z udalostí, z ktorých sa skladal jeho život, dokázal prežívať tak, ako to chcel Pán. Preto Sväté písmo Jozefa chváli tvrdením, že bol spravodlivý. A v hebrejčine slovo spravodlivý znamená nábožný, bezúhonný Boží sluha, plniaci Božiu vôľu.

⚜️ Pozri, je toľko dôvodov, prečo si uctievať svätého Jozefa a poučiť sa z jeho života: bol to muž silnej viery…; svojou prácou zabezpečoval svoju rodinu (Ježiša a Máriu), strážil čistotu Presvätej Bohorodičky, ktorá bola jeho nevestou; a bol rešpektovaný – milovaný! – sloboda Boha, ktorý si za matku vyvolil nielen Pannu Máriu, ale aj jeho za Máriinho ženícha.

🔰 Veľmi milujte svätého Jozefa, milujte ho celou svojou dušou, pretože on je ten, ktorý spolu s Ježišom najviac miloval Najsvätejšiu Pannu Máriu, a ktorý mal najviac kontaktu s Bohom: ktorý ho miloval najviac po našej Matke.

⚜️ Je hodný vašej lásky a mali by ste sa s ním stýkať, pretože je Učiteľom vnútorného života a dokáže veľa pred Pánom a Božou Matkou.

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Mária Lipták – Rytier Nepoškvrnenej ⚔️💙

Zdroj: Ísť s Kristom/svätý Josemaría Escriva – knihu si môžete zakúpiť na tomto odkaze: https://www.zachej.sk/produkt/2110/ist-s-kristom/

MILUJTE SVÄTÉHO JOZEFA 1

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

MILUJTE SVÄTÉHO JOZEFA 2

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás