Krajniak: S mojím príchodom na rezort sa skončil liberálno-progresívny monopol

Minister práce Milan Krajniak sa ostro ohradil voči liberálno-progresívnym nátlakovým skupinám, ktorým vraj nikdy nebude ustupovať. Pozastavuje sa nad faktom, že tým, ktorí od neho požadujú zbavenie sa jediného konzervatívneho pracovníka, doteraz neprekážalo, že rezort a jeho podriadené úrady boli presiaknuté liberálmi a progresívcami. Monopol týchto ľudí vraj s jeho príchodom skončil a začala sa etapa slobody diskusie a vzájomná názorová tolerancia.

Príchod presvedčeného konzervatívca Milana Krajniaka zo Sme rodina na rezort práce podráždil mnohých zástancov liberálneho až progresívneho svetonázoru. Kritiku spustilo predovšetkým dosadenie Romana Jocha za nového riaditeľa Inštitútu pre výskum práce a rodiny. Nie len k tejto problematike sa Krajniak obsiahlejšie vyjadril na sociálnej sieti.

Vládny politik považuje za drzosť, že od neho typickí predstavitelia liberálno-progresívnej ideológie žiadajú odideologizovanie spomenutého inštitútu, hoci Roman Joch je jediný predstaviteľ konzervatívneho svetonázoru v celom úrade.

Konzervatívec by mal podľa nich chodiť po kanáloch

„Je to typický príklad liberálno-progresívnej netolerancie. Oni neznesú ani jediného človeka, ktorý by mal iný názor ako oni. Demokratický konzervatívec by mal podľa nich tak maximálne chodiť po kanáloch a ospravedlňovať sa za svoje názory,“ píše minister.

Ak by si vraj mal osvojiť podobné vzorce správania, aké majú progresívci a liberáli, musel by ich vyhodiť všetkých nielen z inštitútu, ale aj z ministerstva ako takého. Takéto ideologické čistky vraj na rezorte fungovali, nakoľko po svojom príchode v ňom vraj nenašiel ani jedného konzervatívca.

Nikdy vraj nebude vyhadzovať kvôli názorom

„Napriek tomu, že konzervatívne názory sú v našej spoločnosti rozhodne zastúpené viac ako progresívne. Ale toto našim akože tolerantným liberálom nevadilo, to bolo v poriadku. To nebola ideologizácia štátu. To bolo pre nich normálne, že iné ako ich názory neboli v našom rezorte prítomné. Tomuto ideologickému monopolu je však koniec,“ pokračuje podpredseda hnutia Sme rodina.

Dodáva ale, že tento spôsob správania si osvojiť nechce a nikoho nebude vyhadzovať z práce kvôli jeho názorom. Ilustruje to aj na príklade, podľa ktorého nevyhodil ani Jochovu predchodkyňu Silviu Porubänovú a bol ju vraj osobne presviedčať, aby v inštitúte pôsobila aj naďalej, čo aj po údajnej garancii slobody vedeckej a publikačnej činnosti urobila.

Rodová a LGBTI ideológia bola čistá veda?

„Ale nikdy nebudem akceptovať, že na mieste riaditeľa v mojom rezorte nemôže pôsobiť človek s konzervatívnymi názormi. Môže a bude. Tak ako pôsobili a pôsobia na postoch riaditeľov sekcií a odborov socialisti či liberáli, tak medzi novými sú aj niektorí konzervatívci,“ zdôvodňuje ďalej, pričom píše, že počas jeho vedenia do funkcii vymenoval aj liberálov či socialistov, nakoľko sa vraj na rozdiel od svojich kritikov nebojí slobodnej diskusie.

Pozastavuje sa tiež nad tým, keď jeho kritici tvrdia, že inštitút by nemal vytvárať ideológiou podfarbené produkty. „Jasné, doterajšie projekty na podporu rodovej rovnosti, LGBTI, to je čisto vedecká záležitosť, to s ideológiou nemá nič spoločné… To asi iba konzervatívci majú svoje názory, liberáli a progresívci vlastnia objektívnu realitu, sú synonymom vedeckej neomylnosti, nadstraníckosti a ideologickej neutrality. Tak určiteeee!“ píše minister o dvojitom metri.

Krajniak ku koncu svojho príspevku konštatuje, že s jeho príchodom na rezort sa skončil liberálno-progresívny monopol a začala sa sloboda diskusie, sloboda argumentácie či ochota tolerovať aj názory oponentov. „V tomto sa po mojom príchode ministerstvo výrazne zmenilo. K lepšiemu,“ uzatvára.

Zdroj: https://dennikslovensko.sk/54492/krajniak-s-mojim-prichodom-na-rezort-sa-skoncil-liberalno-progresivny-monopol/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás