Kostoly v Kanade zámerne podpaľované a ničené. Kanadskí politici ničenie podporujú

Kanadu naďalej sužuje cunami zámerného ničenia vlastných kostolov. Má to byť reakcia na masové hroby detí, ktoré boli nájdené pod školami, ktoré v čase smrti detí boli v správe Cirkvi. Už aj v USA si všimli, že u ich severného suseda sa deje niečo podivné. Najnovší diel „Show Tuckera Carlsona“ vysielanej na spravodajskej stanici Fox News bol preto venovaný práve… kanadským kostolom. Tucker na úvod svojho programu hovorí:

V tomto programe sa veľmi Kanade nevenujeme, pretože v našej krajine sa Kanade nevenujeme vôbec. Ale z ničoho nič začína Kanada vyzerať ako Sovietsky zväz. Zdá sa vám, že preháňame? Nuž, v posledných dňoch tam horia katolícke a anglikánske kostoly.“

Ako pán Carlson pokračuje, kanadskí predstavitelia nielenže neodsudzujú zámerné zakladanie požiarov v kostoloch –, ktoré potom bývajú zväčša úplne zničené –, ale dokonca ich „podporujú“. Moderátor uvádza ako príklad šéfku liberálnej „Asociácie za občiansku slobodu v Britskej Kolumbii“, ktorá na svojom Twitteri uverejnila nasledujúci status:

Zapáľte ich všetky!

Blízky spolupracovník premiéra Kanady, Justina Trudeaua, menom Gerald Butts, nazval ničenie kostolov „pochopiteľným“. Tucker tiež upozorňuje na ďalší tweet, tentokrát istej Haidi Matthewsovej z Harvardskej právnickej školy, ktorá sa tiež podelila o svoj názor, keď napísala, že útoky na kostoly sú „právom odporu proti systematickej nespravodlivosti“.

Moderátor pokračuje: „Toto nie je Španielska občianska vojna. Toto sa deje teraz. V Kanade.“ Okrem toho upozornil na strhávanie sôch u severného suseda, keďže tam bola nedávno zvrhnutá socha kráľovnej Viktórie. Podľa záberov, ktoré televízia poskytla, kričala skupina mladých ľudí: „Nie sme pyšní na genocídu!“ a následne za veľkého aplauzu zvalila sochu slávnej a dlhoročnej vládkyne.

Slová korešpondenta stanice Fox News priamo z Kanady sú až prekvapivo tvrdé a hrozivé.

Najlepší termín bude asi „Krištáľová noc“, ešte tam úplne nie sme. Bola to noc „rozbitých okenných tabúľ“ v prednacistickom Nemecku, keď búrali, podpaľovali a ničili židovské synagógy. Bola to predzvesť holokaustu…

Korešpondent pokračuje a hovorí, že v krajine boli systematicky vyrabované a zničené desiatky kostolov. V jednom zapálenom kostolíku v malom mestečku zahynuli dvaja ľudia. Pokračuje a hovorí, že „celkom otvorene ide o vlnu proticirkevnej nenávisti“ a poukazuje na to, že ultraliberál a „ochranca utlačovaných“, premiér Trudeau, mlčí. „Najtvrdšie slová“, ktoré na adresu podpaľačskej horúčky povedal, boli, že „tak by to nemalo byť“.

Myslím, že toto sú temné dni pre náboženskú slobodu v Kanade“, nechal sa počuť korešpondent Fox News. Ďalej vysvetlil, že väčšina podpálených kostolov sú kostolíky pôvodných obyvateľov Kanady, ktorí žiadajú, aby ich chrámy boli zachránené. „Toto je kanadský ekvivalent toho, keď Black Lives Matter na znak protestu proti „utláčaniu Afroameričanov“ podpaľovalo obchodíky, ktoré vlastnili práve Afroameričania.

Je paradoxom, hovorí korešpondent, že „kostoly patriace pôvodným obyvateľom podpaľujú bieli Antifa radikáli, ktorí sa pritom minimálne raz natočili,“ a to na znak „protestu“ proti utláčaniu pôvodných obyvateľov.

Len letmý pohľad na kanadské celonárodné konzervatívne noviny National Post ukazuje, že podpaľovanie tamojších kostolov je v týchto dňoch absolútne dominantnou témou. Hneď prvý obrázok na titulke je horiaci kostol. Nadpis k článku hovorí: „Bývalý významný katolícky kostol severozápadne od Saskatoonu zhorel do tla“, pod článkom je 480 komentárov a ten „najlajkovanejší“ hovorí:

Rozdelenie v tejto krajine neexistovalo pod konzervatívcami Stephena Harpera. Toto je to, čo Trudeau a jeho liberáli priniesli do Kanady.

V sekcii „komentáre“ sú dva posledné veľké komentáre venované práve ničeniu kostolov. Jeden z nich nesie názov: „Prvými kresťanskými prorokmi v Kanade boli pôvodní obyvatelia. Teraz niekto ničí ich kostoly“.

MG

Zdroj: Fox News, National Post, titulný obrázok – cms.thepostmillenial.com

Prevzaté z: https://www.christianitas.sk/tucker-carlson-kanadski-politici-podporuju-nicenie-kostolov-v-krajine/

podporte nás sdzr

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás