Kňazi, nevzdávajte sa ani v najhorších časoch!

Farár z istého malého mestečka prišiel jedného dňa do kostola povzbudený a motivovaný k ďalšej večernej omši, ale čas sa krátil a ľudia akosi nechodili. Po chvíli však vošli tri deti a po 20 minútach dvaja mladí ľudia. Kňaz sa teda rozhodol začať omšu s piatimi ľuďmi. V priebehu omše prišiel akýsi pár, ktorý sa usadil do posledných lavíc kostola. Keď kňaz začal kázať a vysvetľovať evanjelium, vošiel ďalší napoly špinavý človek s povrazom v ruke. Kňaz, sklamaný nechápal, prečo bolo tak málo veriacich v kostole, ale aj tak celebroval omšu s láskou a s nadšením a zanietením kázal.

Na ceste späť domov ho okradli a zbili dvaja zlodeji, ktorí mu odniesli tašku s jeho bibliou a ďalšie cenné veci. Napokon dorazil na faru, obviazal si rany a uvažoval o tomto dni ako o najsmutnejšom dni v jeho živote. Mal pocit, že zlyhal vo svojej službe a bol to preňho ten najmenej plodný deň v kariére. Povedal si však: “Nevadí, všetko robím s Bohom a pre Neho.

Po piatich rokoch sa kňaz rozhodol podeliť o tento príbeh s farníkmi v kostole. Keď skončil rozprávanie príbehu, pár z tej farnosti ho po omši zastavil a povedal mu: „Otče, ten pár z príbehu, ktorý sedel vzadu, to sme boli my. Boli sme na pokraji rozchodu kvôli viacerým problémom a nezhodám v našej domácnosti. Tej noci sme sa rozhodli rozviesť, ale najskôr sme si povedali, že naposledy pôjdeme do kostola ako pár a potom každý pôjde svojou cestou. Keď sme si ale v ten deň vypočuli vašu homíliu, myšlienku na rozvod sme odložili. Vďaka tomu sme dnes tu a náš domov a rodina sú zachránené.

Kňazi, nevzdávajte sa ani v najhorších časoch! 1

Ako manželia dorozprávali, jeden z podnikateľov, ktorí pomáhal pri obnove kostola, ho pozdravil a požiadal o rozhovor: „Otče, ja som ten človek, ktorý prišiel napoly špinavý s lanom v ruke. Bol som na pokraji bankrotu, utápal som sa v drogách, moja manželka a moje deti odišli z domu kvôli môjmu správaniu. Tej noci som sa pokúsil spáchať samovraždu, ale lano sa pretrhlo, tak som si šiel kúpiť ďalšie. Ako som kráčal po ceste, zbadal som otvorený kostol, rozhodol som sa teda vojsť, aj keď som bol skutočne špinavý a v ruke som mal lano. Tú noc mi slová vašej kázne prebodli srdce a ja som odtiaľto odišiel zmenený. Dnes som bez drog, moja rodina sa vrátila domov a stal som sa najúspešnejším obchodníkom v meste.

Na bránu vchodu do sakristie zaklopal diakon: „Otče, ja som bol jedným z tých zlodejov, ktorí vám ukradli veci. Druhý z našej dvojice v tú istú noc zomrel, keď sme páchali ďalšiu lúpež. V jeho kufríku som našiel bibliu. Čítal som ju vždy, keď som sa ráno zobudil. Vďaka nej som sa rozhodol zmeniť svoj život od základov a prijal som Ježiša.“ Kňaz bol šokovaný a spolu s veriacimi začal plakať. Koniec koncov, ten deň, ktorý považoval za neúspech, bol veľmi požehnaný deň. 

A aké je poučenie z tohto príbehu? Vykonávajte svoje povolanie, prácu, misie s nasadením a zanietením. Dávajte zo seba maximum každý jeden deň, pretože ste nástrojom dobra pre niečí život. Aj v tých najhorších dňoch svojho života môžete byť stále požehnaním pre niekoho iného. Boh môže použiť „zlé okolnosti“ života na to, aby druhým priniesol to najlepšie.

Zdroj: Kňazi, nevzdávajte sa ani v najhorších časoch (príbeh) – Verím.sk (verim.sk)

𝙆𝙉̌𝘼𝙕𝙎𝙆𝙀́ 𝘿𝙀𝙎𝘼𝙏𝙊𝙍𝙊

  1. Čo žijem ako kňaz, má väčšiu cenu ako to, čo ako kňaz robím.
  2. To, čo robí Kristus cezo mňa, má väčšiu cenu ako to, čo robím ja.
  3. Žiť v jednote s kňazmi, má väčšiu cenu, ako keď sa unáhlene vrhám do služby sám.
  4. Služba modlitby a služba Slova majú väčšiu cenu ako služba pri stoloch.
  5. Duchovne sprevádzať spolupracovníkov, má väčšiu cenu, než aby som na všetkom možnom pracoval len ja sám.
  6. Byť v niekoľkých dôležitých a rozhodujúcich veciach, a to s nasadením života, má väčšiu cenu ako byť všade uponáhľaný a polovičatý.
  7. Pracovať jednotne so spolupracovníkmi má väčšiu cenu ako pracovať sám a zo všetkých síl, ktoré mám; byť jednotní (communio) je totiž cennejšie ako byť akční (actio).
  8. Kríž prináša veľa ovocia, a preto má väčšiu hodnotu ako na prvý pohľad viditeľné výsledky, ktoré sú plodom čisto ľudských schopností a snáh.
  9. Mať srdce otvorené pre všetkých (pre komunitu, diecézu, univerzálnu cirkev) má väčšiu cenu ako byť zameraný len na vlastné záujmy, akokoľvek by sa mi zdali dôležité.
  10. Svedčiť všetkým o viere má väčšiu cenu ako splniť všetky obvyklé očakávania.

Klaus Hemmerle – Wilhelm Breuning

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH: V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Kňazi, nevzdávajte sa ani v najhorších časoch! 2
Kňazi, nevzdávajte sa ani v najhorších časoch! 3

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás