Kňaz prepustený z kresťanskej školy za „podkopávanie LGBT agendy“

Anglikánsky kňaz Bernard Randall, ktorý pôsobil ako kaplán na neverejnej anglikánskej škole Trent College, podal žalobu po tom, čo bol prepustený z práce a nahlásený orgánom činným v trestnom konaní ako extrémista (!). Vo svojej kázni informoval študentov, že majú právo spochybňovať tézy predkladané kruhmi LGBT. Duchovný sa tejto téme venoval, pretože sa ho podľa jeho slov študenti pýtali, ako majú chápať zavádzanie „LGBT agendy“ na kresťanskej škole, ktorú navštevujú.

Problém nastal, keď školské úrady začali spolupracovať s jednou z LGBT organizácií a vyzvali jej aktivistku, aby viedla prednášky o „rodovej identite a sexuálnej orientácii“.

Kňaza, medzi ktorého profesionálne povinnosti patrí aj „byť hlasom kresťanských hodnôt, ktoré sú základom étosu Trent College“, znepokojila informácia o tom, že na prednáškach LGBT bola spochybňovaná heteronormativita zamestnancov školy.

Vedenie školy ho vtedy ubezpečilo, že bude zapojený do rozhodovacieho procesu týkajúceho sa prípadnej implementácie LGBT programu. Neskôr vysvitlo, že rozhodnutie predsa len bolo prijaté, ale bez neho, pretože, ako bolo vysvetlené, „mohol by nesúhlasiť“.

Keď sa o niekoľko mesiacov neskôr opýtal študentov, o čom by chceli počuť v kázni na bohoslužbe na konci školského roka, títo žiadali vysvetlenie, „o čom je celá táto akceptácia LGBT na kresťanskej škole“.

Vtedy sa rozhodol v rámci homílie hovoriť o „konkurenčných ideológiách“ vysvetľujúc zároveň kresťanský postoj a kresťanský prístup ku konfliktu. Poukázal na to, že povinnosťou je dodržiavať prikázanie lásky k blížnemu a zdržať sa urážlivých slov alebo osobných útokov.

Pri prezentácii kresťanského postoja zdôraznil, že od detí v škole sa nevyžaduje, aby „akceptovali ideológiu, s ktorou nesúhlasia“.

Po bohoslužbe mu bolo oznámené, že „podkopáva agendu LGBT“ a že odteraz musí vedeniu školy predkladať každú kázeň na schválenie. V marci 2020 bol počas lockdownu poslaný na neplatenú dovolenku a po niekoľkých mesiacoch bol prepustený.

Škola taktiež využila ustanovenia vládneho programu Prevent zameraného na zabránenie šírenia extrémistických ideológií (prijatého v súvislosti s hrozbou islamského terorizmu) a kňaza nahlásila polícii. Tá začala vyšetrovanie, pri ktorom došla k záveru, že nehrozí „riziko terorizmu alebo radikalizácie“.

Kňaz Randall podal žalobu na školu, ktorú obviňuje z nezákonného prepustenia, obťažovania, diskriminácie a prenasledovania.

MH

Zdroj: premierchristian.news, titulný obrázok pixabay

Prevzaté z: https://www.christianitas.sk/knaz-prepusteny-z-krestanskej-skoly-za-podkopavanie-lgbt-agendy/

Príspevky - podporte nás
Príspevky – podporte nás

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

One Response

  1. musime si chranit krestanske hodnoty a spolupracovat z duchom sv ziadne LGBT nesuhlasit nikdy je to od zleho ducha

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás