Niekedy možno počuť takéto obvinenie:
„Katolíci sa klaňajú modlám.“
Hľa, čo oni neberú do úvahy. 👇
Hneď po tom, čo Boh v Desatoro prikázaniach povie: „Nerobte si modly“ – hovorí Mojžišovi, aby urobil dve zlaté sochy pre Archu zmluvy.
📖 Exodus 25:18–20
Takže problémom nikdy neboli sochy. Ide o to, čo s nimi robíte.
✝️ Katolíci sa neklaňajú sochám (ani nijakým obrazom).
Uctievame svätých (na nebesiach), ktorých (sochy) predstavujú.
🙏 Požiadať svätca, aby sa za vás modlil = požiadať svojho kresťanského priateľa, aby sa za vás modlil.
Svätí sú jednoducho v nebi, namiesto toho, aby stáli vedľa vás.
📖 List Hebrejom 12:1 ich nazýva „veľkým oblakom svedkov“.
Sú živými. Sú s Bohom. A modlia sa za nás.
🔥 Nabudúce, keď niekto povie: „Klaniaš sa sochám“ – opýtajte sa:
„Prikázal Boh Mojžišovi, aby urobil zlatých cherubínov? Áno alebo nie?“
Dôležitá nie je socha. Dôležitý je svätec, ktorého ona predstavuje.
Titulná foto: Vytvorené pomocou AI – gemini
Zdroj: Fb stránka: Catholic Explained
Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás



