Kardinál Sarah: Islamizmus je obludný fanatizmus, proti ktorému treba bojovať silou

Robert Sarah (Zdroj: Twitter)

Islamizmus je fanatizmus, my Afričania vieme, že nikdy neprestane so svojou vojnou, teraz to musí pochopiť aj Európa a Francúzsko, myslí si kardinál Robert Sarah z Guiney. Bojovať proti islamu podľa neho treba silou a odhodlaním.

Štvrtkový teroristický útok v bazilike Notre-Dame vo francúzskom meste Nice si vyžiadal 3 mŕtvych a viacerých zranených. Jednej z obetí útočník dokonca odrezal hlavu.

Premiér Jean Castex kvôli tomu oznámil zvýšenie bezpečnostnej výstrahy vo Francúzsku na najvyšší stupeň. Francúzska rada moslimskej viery útok odsúdila a vyjadrila solidaritu s obeťami a ich rodinami.

Islamizmus je obludný fanatizmus

Nakoľko sa útok odohral priamo v srdci baziliky Notre-Dame, svoje stanovisko poskytli aj predstavitelia katolíckej cirkvi. Hovorca Vatikánu Matteo Bruni uviedol, že tento teroristický čin “priniesol smrť na miesto lásky a útechy”.

Oveľa kritickejšie sa k nemu postavil prefekt Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí, kardinál Robert Sarah. Pôvodom Guinejčan na sociálnej sieti Twitter uviedol, že islam nikdy neprestane s útokmi a Európa by to mala konenče pochopiť a pripraviť sa na to.

“Islamizmus je obludný fanatizmus, proti ktorému treba bojovať silou a odhodlaním. Nikdy neprestane so svojou vojnou. My Afričania to, bohužiaľ, vieme veľmi dobre. Barbari vždy zostanú nepriateľmi mieru. Západ, a dnes Francúzsko, to musí pochopiť. Modlime sa.”

Prevzaté z: https://dennikslovensko.sk/64526/kardinal-sarah-islamizmus-je-obludny-fanatizmus-proti-ktoremu-treba-bojovat-silou/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás