Kardinál Müller o nemeckej Synodálnej ceste: „Popieranie katolíckej viery a rúhanie“

Relativizujú katolícku vieru, no ostávajú pri svojich tituloch: kardináli, biskupi, profesori teológie – ale v skutočnosti neveria v to, čo učí Cirkev.“ Takto sa vyjadril bývalý prefekt Kongregácie pre náuku a vieru, kardinál Gerhard Müller na adresu predstaviteľov nemeckej Synodálnej cesty, ktorí počas minulého víkendu prijali uznesenia a požiadavky, ktoré sú v rozpore s katolíckym učením.

V rozhovore, ktorý poskytol portálu National Catholic Register, komentoval čo sa stalo na plenárnom zasadaní nemeckej Synodálnej cesty od 3. – 5. februára vo Frankfurte nad Mohanom. Jeho účastníci sa vyslovili okrem iného za požehnanie zväzkov osôb rovnakého pohlavia, zmeny katechizmu o homosexualite, kňazskú vysviacku žien, dobrovoľný kňazský celibát v latinskej Cirkvi a zapojenie laikov do voľby nových biskupov.

Pripomienky kardinála Müllera reflektujú aj mnohé kontroverzné vyhlásenia nemeckých a európskych biskupov z posledných týždňov. Patrí medzi ne vyhlásenie kardinála Reinharda Marxa z Mníchova, ktorý 3. februára povedal, že kňazi by mali mať právo sobášiť sa „nielen zo sexuálnych dôvodov“, ale aj preto „aby neboli osamelí“, a kardinála Jean-Claude Hollericha z Luxemburska, predsedu Konferencie biskupov EÚ, ktorý uviedol, že učenie Cirkvi o homosexualite je zastarané a potrebuje revíziu.

Podľa kardinála Müllera mnohí z tých, ktorí presadzujú takéto názory, sú „sekularizovaní ľudia“, ktorí si „chcú zachovať pomenovanie katolík“, aby zostali v cirkevnej administratíve a poberali peniaze. Označil takýchto ľudí za „materialistov“, ktorých viera sa nezakladá na Zjavení, ale na pseudovede.

Poznamenal, že ideológia LGBT, ktorú podporujú mnohí z nich, „je úplne idiotská, pretože jej neognostická mytológia je absolútne v rozpore s ľudskou prirodzenosťou, a to nielen v biologickom, ale aj filozofickom zmysle.“ Varoval, že požehnávanie párov rovnakého pohlavia, ktoré presadzujú nemeckí biskupi, je „absolútne rúhanie“, pretože je „v rozpore so štruktúrou ľudských bytostí ako muža a ženy“. Odmietol tiež ako „nehorázny argument“ myšlienku, ktorú navrhli niektorí v nemeckej cirkvi, že kňaz by mal mať sexuálne vzťahy so ženami, aby „nešiel potom za chlapcami“.

Zachovávajúc učenie predchádzajúcich pápežov kardinál Müller tiež rozhodne vylúčil diakonát žien, keď povedal, že „sviatostný diakonát je jeden zo stupňov nedeliteľnej, trojitej sviatosti posvätného stavu, ktorý podľa trvalej apoštolskej tradície nemožno udeliť ženám“.

Viac sa dočítate tu: https://www.christianitas.sk/kardinal-muller-o-nemeckej-synodalnej-ceste-popieranie-katolickej-viery-a-ruhanie/?fbclid=IwAR0BGe0L50hQ5UCgDti6HZgQLa6hPyFeqptXmBJhmBcQNo6W2pmRUeQhdX0


Biskup Strickland o uzneseniach nemeckej Synodálnej cesty: „Je to schizmatické!“

Známy americký biskup Joseph Strickland z Tyleru v Texase komentoval sobotné uznesenia nemeckej Synodálnej cesty, v ktorých sa okrem dobrovoľnosti kňazského celibátu a možnosti svätenia žien, požadovalo aj zavedenie požehnávania homosexuálnych párov a zmena cirkevného učenia o hriešnosti homosexuálnych vzťahov. Na svojom twitterovom účte napísal:

Toto je schizmatické. Žiadna autorita na Zemi nemôže požehnávať hriech. Modlite sa za veriacich v Nemecku, aby odsúdili tento útok na vieru, zo strany ich vlastných pastierov. Mnohí budú tlieskať tejto „ceste“, ale jediná cesta, ktorú hľadám, je cesta Ježiša Krista. Zmiluj sa, Pane!“

Viac sa dočítate tu: https://www.christianitas.sk/biskup-strickland-o-uzneseniach-nemeckej-synodalnej-cesty-je-to-schizmaticke/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás