Jasné stanovisko biskupa k ideológii LGBT: „To, čo sa stalo v Krakove, je odporné a nechutné.“

SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU

Mikuláš Hučko, 22. augusta 2020, Wiesław Alojzy Mering, diecézny biskup vo Włocławku, v poľskom Rádiu Maryja vysvetlil, prečo je ideológia LGBT nezlučiteľná s kresťanstvom. Obrátil sa aj na veriacich. Majme odvahu vyjadriť náš odpor, nazvať veci pravým menom, nebáť sa, že na nás médiá budú útočiť – povedal biskup.
Značnú časť rozhovoru, ktorý poskytol rozhlasovej stanici, venoval objasneniu, prečo by sa mal každý kresťan postaviť proti čoraz agresívnejšej LGBT ideológii. Zdôraznil tiež, že táto ideológia je iba nástrojom na získanie moci. Moci, ktorej rozsah je opísaný v Orwellovej slávnej knihe „1984“.

Všetko toto vidíme nielen v Európe, ale aj v Spojených štátoch: fotografie policajtov kľačiacich v mene tejto hroznej, chorej ideológie pred tými, ktorých mali potrestať. Nikdy by som nechcel také čosi zažiť v našej krajine, povedal biskup Mering.

„Stúpenci LGBT sú veľmi urazení, keď sa im povie, že je to ideológia. Ideológia nie je nič iné ako vedomý svetonázor využívaný v záujme nejakej skupiny ľudí, ktorá sa snaží získať moc“, dodal.

Ideológia LGBT je proti kresťanstvu

„Táto ideológia je v rozpore s kresťanstvom, pretože vylučuje rozum, ľudský intelekt. Podľa svätého Tomáša Akvinského práve vďaka rozumu sa stávame podobní Bohu, čiže keď rozum používame.“ – mieni biskup.

„Teraz sa stala hrozná vec, pretože čím viac chcú udierať do kresťanov, tým drastickejších urážok a znevažovania sa účastníci rôznych pochodov dopúšťajú. To, že to nie je zdravé a normálne, je pravda, ale nikto nie je postihovaný za to, že je taký či onaký.“

Biskup poukázal aj na paradox našej doby. Čo by malo byť privátne, je vystavované na obdiv – ukazované navonok – zverejňované. To, čo by sa malo fungovať bez prekážok  vo verejnom priestore, je naopak diskriminované a ponižované.

„Jediné, za čo sa niektorí nehanbia, je práve odhaľovanie sexuálnych sklonov, zatiaľ čo prejav religiozity, záujem o pravdu a zdravú tradíciu je zakázané. Je ťažké to pochopiť a myslím si, že to nie je dobré ani pre našu krajinu“, uviedol biskup Mering.

Šialenstvo profanácie

Biskup tiež zdôraznil, že profanáciu a znesväcovanie miest alebo obrazov dôležitých pre kresťanov nemožno tolerovať, pretože tu nejde o toleranciu.

„Pre mnohých kresťanov je to, čo sa stalo v Krakowskom Przedmieści a s obrazom Božej Matky je odporné a nechutné. Chcem veľmi jasne povedať, že toto sa nedá nijako zľahčovať, pretože nejde o toleranciu, ale o podporu týchto chorých návykov a názorov, ktoré majú dráždiť a raniť ľudí, pričom v porovnaní s tým, čo sa deje na Západe alebo v Amerike, je to u nás ešte celkom mierne, takže neviem, akým smerom sa toto šialenstvo bude uberať a kedy to skončí“, povedal biskup.

Agresia LGBT je kultúrna vojna o našu identitu a našu dušu, tvrdí poľský minister spravodlivosti.

V súčasnosti v Poľsku prebieha kultúrna vojna, ktorej výsledok bude určovať poľskú identitu a dušu, uviedol zase poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro v rozhovore pre Rzeczpospolitu.

Ziobro povedal, že aj keď to nebude ľahký zápas, je možné v ňom zvíťaziť.

„Je možné zvíťaziť iba za podmienky, že nebudeme spať a nestratíme ostražitosť, ako to urobili konzervatívne a kresťanské strany v západnej Európe. Musíme byť rozhodní a pripravení pracovať v mnohých oblastiach,“ uviedol.

Minister spomenul tvrdenie, že Poľsko vraj zaviedlo „zóny bez LGBT“ a zdôraznil, že takéto zóny neexistujú a boli vytvorené iba „zóny bez LGBT-ideológie“. Zdôraznil, že poľské úrady neutláčajú osoby LGBT a že on by bol prvý, kto by sa postavil proti takejto diskriminácii.

Ziobro varoval, že na druhej strane je vážnym problémom agresívne vnucovanie sexuálnych preferencií a násilné požiadavky na zavedenie „manželstiev“ osôb rovnakého pohlavia a adopciu detí homosexuálnymi pármi.

„V Poľsku sú LGBT osoby v bezpečí a majú zaručené všetky občianske práva. Môžu vytvárať skupiny, mať svoje organizácie, kluby, svoju tlač, pochody atď.“, poznamenal.
https://www.christianitas.sk/jasne-stanovisko-biskupa-k-ideologii-lgbt-to-co-sa-stalo-v-krakove-je-odporne-a-nechutne/

P.S. Wiesław Alojzy Mering pôsobí vo Wloclawku, kde je momentálne aj páter Ludwig, ktorý bol nejaký čas v Marianke, tu sú aj spolu na fotke – http://www.pocieszyciele.pl/?p=1384

a tu je biskup na fotke s predstavným Bratov Tešiteľov v Marianke pátrom Michalom – http://www.pocieszyciele.pl/?p=2553

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás