Prvé zjavenie Panny Márie na svete – apoštolovi Jakubovi v Zaragoze – Katedrála Panny Márie na stĺpe – miesto neuveriteľných milostí

Zaragoza

Katedrála Panny Márie na stĺpe – Zaragoza, Španielsko

Santa Maria Maggiore v Ríme môže byť najdôležitejšou zo všetkých mariánskych svätýň a Fatima či Lurdy môžu byť najznámejšie; ale je to bazilika Panny Márie na Stĺpe v Zaragoze, ktorá sa môže pochváliť tým, že je najstarším kostolom na svete zasväteným Panne Márii. Pochádza už z 1. storočia nášho letopočtu a pripomína udalosť, kedy sa Panna Mária zjavila apoštolovi Jakubovi počas jeho misionárskych ciest. Jednalo sa tiež o vôbec prvé zjavenie Panny Márie. Po katedrále v Santiagu de Compostela je to druhý najdôležitejší pútnický kostol v Španielsku a je známe, že sv. Ignác z Loyoly a taktiež sv.Terézia z Avily mali túto svätyňu vo veľkej úcte. Bazilika Panny Márie na Stĺpe bola nedávno označená za jeden z dvanástich pokladov Španielska.

História

Po tom, ako sa dvanásti apoštoli rozišli do celého sveta cestoval apoštol Jakub do vzdialeného Španielska. Podľa tradície sa jeho práca nevyvíjala dobre. Jeho počiatočné úsilie prinieslo len malé ovocie a len veľmi málo ľudí sa obrátilo. Jedného dňa sa modlil pri brehu rieky Ebra a prosil o pomoc. Počas svojich modlitieb prosil o pomoc presvätú Pannu Máriu.

V zázračnej vízii sa objavila pred Jakubom a ponúkla mu slová útechy:

„Syn môj, Jakub, najvyšší a všemohúci Boh nebeský ustanovil, aby si toto miesto na zemi posvätil postavením chrámu a domu modlitby, v ktorom si praje byť chválený a velebený pod mojim menom a pod mojou ochranou, kde poklady Jeho pravice budú udeľované a všetky Jeho odveké milosrdenstvá otvorené pre všetkých veriacich pomocou mojich príhovorov, ak budú o ne prosiť so živou vierou a úprimnou zbožnosťou. V mene Všemohúceho im sľubujem veľké milosti a požehnania, sladkosti a svoju ochranu a pomoc, pretože toto bude môj dom a chrám, moje dedičstvo a môj majetok. Zárukou tejto pravdy a môjho sľubu bude tento stĺp a na ňom postavený môj obraz, ktorý v tom chráme, ktorý postavíš, ostane spolu so svätou vierou zachovaný až do konca sveta. Začni so stavbou domu Božieho hneď a akonáhle ho dokončíš, vráť sa do Jeruzalema, lebo môj božský Syn si praje, aby si obetoval svoj život v tom istom meste, v ktorom On obetoval svoj život za spásu ľudského pokolenia.“

Počas tejto vízie sa objavil anjel a dal Jakubovi stĺp vyrobený z jaspisu, ako aj malú drevenú sochu Márie. Táto socha bola pravdepodobne prvým vyobrazením Panny Márie. Niekedy okolo roku 41 nášho letopočtu, niekoľko rokov pred jeho mučeníctvom v Judsku, Jakub dokončil výstavbu malej kaplnky.

O tomto mieste Panna Mária ct. Márii z Agredy povedala:

Tu  bol založený chrám, viera a úcta k Najsvätejšiemu, ktorý potrvá až do konca sveta, kde anjeli vystupujú s modlitbami veriacich a zostupujú s mnohými požehnaniami a dobrodeniami, ktoré dostávajú všetci, ktorí na tomto mieste nábožne vzývajú a uctievajú vznešenú Kráľovnú a Paniu nebies.

Zaujímavou historickou poznámkou je, že bazilika Panny Márie na stĺpe bola napadnutá počas španielskej občianskej vojny. Na svätyňu boli zhodené tri bomby, ale žiadna z nich nevybuchla. Veriaci to brali ako znak zázračného zásahu ich milovanej Nebeskej Matky. Bomby sú doteraz vystavené v chráme pod kupolou. S Katedrálou Matky Božej na stĺpe sa spája taktiež zázrak zázrakov v Calande, ktorý Vám priblížime neskôr.

Slovensky dohovor za rodinu pripravuje od 1.do 3. septembra prenosy a dokument z púte do prvého Mariánskeho chrámu na svete, do Katedrály Matky Božej na stĺpe v Zaragoze. Na tomto mieste bude 7 kňazov spolupracujúcich so Slovenským dohovorom za rodinu slúžiť svätú omšu na VAŠE ÚMYSLY!

Svätú omšu budeme vysielať (zvuk) už tento ŠTVRTOK O 12:00!!

Ak chcete aby sme na tomto špeciálnom a milostivom mieste slúžili omšu aj na Vaše úmysly, môžete prispieť ľubovoľnou sumou tu:

Číslo transparentného účtu: SK8109000000005182535788

Do poznámky môžte uviesť: Zaragoza

Overiť stav účtu si môžete tu:

https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK8109000000005182535788

Viac info nájdete tu:

Sv.omše, prenosy, púť do Zaragozy – budeme slúžiť omšu na úmysly darcov! – Slovenský dohovor za rodinu (slovenskydohovorzarodinu.sk)

Autor: Natália Senderáková

Použité zdroje:

BASILICA OF OUR LADY OF THE PILLAR – The Complete Pilgrim – Religious Travel Sites

Mária z Agredy: Mystické mesto Božie

podporte nás sdzr

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

One Response

  1. Prosím veľmi prosím za uzdravenie z rakovinového ochorenia🙏🏻Ďakujem vám zo srdca buďte požehnaný 🙏🏻

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás