Hirošima, Nagasaki, sloboodmurárstvo, ruženec – jediná skutočná vojná v histórii je vojna proti Kristovej Cirkvi

k príležitosti 75. výročia zhodenia atómových bômb na Hirošimu (6.8.) a Nagasaki (9.8.):

Pravda a lži o prvom použití atómových zbraní – Tiene Hirošimy – Proti použitiu atómových zbraní vystúpili piati zo šiestich amerických päťhviezdičkových generálov, medzi nimi najvplyvnejší generáli Eisenhower a MacArthur.Prečo Nagasaki? Bomba zničila centrum japonského kresťanstva. Nagasaki bolo nazývané: „Japonský Vatikán“. V jednom dni zahynuly dvě třetiny japonských katolíků. V létě 1945, 6. a 9. srpna zemřelo při atomových bombách 220 000 lidí. To není ani 0,3% japonských obyvatel, ale byly to dvě třetiny japonských katolíků.

Sv. Don Bosco povedal:

„Jediná skutočná vojná v histórii je vojna proti Kristovej Cirkvi.“ Možno nám tento citát objasní aj zhodenie atómovej bomby na Nagasaki. Najhutnejší zdroj a dôkazy o tom, že Nagasaki nebola „náhoda“ je v knihe: David J Dionisi, Atomic Bomb SecretsSv. Maximilián Kolbe bojovník proti slobodomurárstvu založil práve v Nagasaki Mesto Nepoškvrnenej ako združenie proti slobodomurárstvu – Prezident Truman, ktorý odsúhlasil zhodenie atómových bômb bol slobodomurár

Slobodomurári nie náhodou zhodili atómovku na Nagasaki

– Pavol Miki a spoločníci, japonskí mučeníci boli ukrižovaní práve v Nagasaki a po ich mučeníckej smrti nastal v Japonsku veľký rozmach kresťanstva

Fatimský zázrak v Hirošime – ruženec silnejší ako atómová bomba – Jezuiti vďaka ružencu prežili bez následkov atómovú bombu 1km od epicentra kde bolo všetko zničené

Pravda a lži o prvom použití atómových zbraní – Tiene Hirošimy

Proti použitiu atómových zbraní vystúpili piati zo šiestich amerických päťhviezdičkových generálov, medzi nimi najvplyvnejší generáli Eisenhower a MacArthur.

… Letectvo US Army tajne cvičilo atómové bombardovanie už od leta 1944. Úlohou s krycím názvom Silverplate bol poverený plukovník Paul Tibbets.
… Japonsko chcelo kapitulovať – Tri mesiace pred hirošimskou tragédiou americké výzvedné služby hlásili Trumanovi, že Tokio je zrelé na kapituláciu, keď sa do vojny proti nim zapojí Sovietsky zväz, lebo zachytili a dešifrovali telegram, v ktorom Japonci vyjadrili Moskve svoje želanie ukončiť vojnu a kapitulovať. Truman nijaké overené informácie nebral na vedomie a návrhy ignoroval napriek naliehaniu svojho ministra vojny Henryho L. Stimsona, aby začal vyjednávať s Japoncami o kapitulácii.
…Podľa historika Martina Sherwina chcela americká politická elita ukončiť vojnu radšej atómovými bombami ako sovietskou inváziou do Pacifiku, ktorá vyplývala z americko-sovietskej dohody.
… Proti použitiu atómových zbraní vystúpili piati zo šiestich amerických päťhviezdičkových generálov, medzi nimi najvplyvnejší generáliEisenhower a MacArthur. Trumanov náčelník štábu admirál William D. Leahy vyslovil názor, že ak Američania použijú atómovú zbraň ako prví, príjmu etický štandard na úrovni barbarov z temných dôb stredoveku.
… Amerického prezidenta viedli k neľudskému rozhodnutiu tri hlavné dôvody: Po prvé – tajný vývoj A-bomby stál Američanov 2 miliardy dolárov a tie bolo treba obhájiť pred kongresom tým, že bombu použije ako zámienku na ukončenie vojny a záchranu životov amerických vojakov. Po druhé – A-bomba bude demonštráciou sily a výstrahou pre Sovietsky zväz a po tretie – jej zvrhnutie bude pomstou za Pearl Harbour, ako sa vyjadril Truman pred svojimi generálmi. Také vysvetlenie však sotva obstojí ak si položíme otázku: Možno na konci vojny ospravedlniť vražednú odplatu voči nevinným civilistom, mužom, ženám a deťom predošlou brutalitou japonskej armády?
Ľudovít Števko / http://www.extraplus.sk/autor/ludovit-stevko / http://www.extraplus.sk/clanok/tiene-hirosimy-0
Kňaz, ktorý požehnal útok na Hirošimu: Povedali mi, že je to nevyhnutné – Vedel som, že zabili množstvo ľudí, no napriek tomu som mlčal, priznal katolícky kňaz George Zabelka v roku 1980
… Pred sedemdesiatimi rokmi slúžil Zabelka ako kňaz leteckým silám americkej armády na ostrove Tinian v južnom Pacifiku. Práve jemu pridelili duchovnú starostlivosť o členov 509 vojenskej jednotky. Oddielu, ktorý 6. augusta poslal do vzduchu bombardér B-29 s jadrovou zbraňou. … V roku 1980 poskytol Zabelka exkluzívny rozhovor, v ktorom hovorí o svojich skúsenostiach z pastorácie medzi vojakmi a tiež ľutuje svoj morálny prístup k udalostiam počas vojny. ,,Povedali mi, že je to nevyhnutné. Bol som zaslepený,“ priznáva v interview. ,,Nenapadlo mi verejne protestovať proti týmto masívnym leteckým útokom.“ Zabíjanie civilistov bolo vždy podľa jeho slov cirkvou neprípustné.
… Niekoľko mesiacov po skončení vojny navštívil spolu s ďalšími dvoma kňazmi zničené Nagasaki. Tvrdí, že práve tu nastal obrat v jeho zmýšľaní.  … Po rokoch spytovania svedomia zmenil svoj postoj z obhajcu vojny na odporcu násilia. ,,Dospel som k záveru evanjeliovej pravdy, ktorá hovorí, že Ježiš je nenásilný. Neučí nás zabíjať, ale milovať, dokonca aj svojich nepriateľov,“ vyjadril Zabelka. Zvyšok svojho života venoval učeniu a kázaniu o evanjeliovom pokoji a mieri. Zomrel v roku 1992.
http://postoy.sk/content/knaz-ktory-pozehnal-utok-na-hirosimu-povedali-mi-ze-je-nevyhnutne

Prečo Nagasaki?

Bomba zničila centrum japonského kresťanstva. Nagasaki bolo nazývané: „Japonský Vatikán“. V jednom dni zahynuly dvě třetiny japonských katolíků. V létě 1945, 6. a 9. srpna zemřelo při atomových bombách 220 000 lidí. To není ani 0,3% japonských obyvatel, ale byly to dvě třetiny japonských katolíků.

Sv. Don Bosco povedal:

„Jediná skutočná vojná v histórii je vojna proti Kristovej Cirkvi.“ Možno nám tento citát objasní aj zhodenie atómovej bomby na Nagasaki. Najhutnejší zdroj a dôkazy o tom, že Nagasaki nebola „náhoda“ je v knihe: David J Dionisi, Atomic Bomb Secrets.

Sv. Maximilián Kolbe

bojovník proti slobodomurárstvu založil práve v Nagasaki Mesto Nepoškvrnenej ako združenie proti slobodomurárstvu – Prezident Truman, ktorý odsúhlasil zhodenie atómových bômb bol slobodomurár
Slobodomurári nie náhodou zhodili atómovku na Nagasaki – Pavol Miki a spoločníci, japonskí mučeníci boli ukrižovaní práve v Nagasaki a po ich mučeníckej smrti nastal v Japonsku veľký rozmach kresťanstva

Prečo Nagasaki?

Bomba zničila centrum japonského kresťanstva
V čase 11:02 predpoludním 9. augusta 1945 nad Katolíckou katedrálou Panny Márie na predmestí Urakami v Nagasaki explodovala atómová bomba. Tehlová neorománska stavba sa okamžite zrútila, odparila a spálila, a rozdrvila dvoch spovedajúcich kňazov a neznámy počet veriacich. …Prečo Nagasaki? Historici nám vravia, že to bola iba smola. Cieľom bombardéra B-29 bolo mesto Kokura, no pretože bolo vtedy zakryté mrakmi, zamieril na Nagasaki. … Je to vysvetlenie, kde bomba spadla, ale otázka ,,Prečo Nagasaki?“ pre japonských kresťanov pretrváva. Nagasaki bolo v 16. storočí centrom japonského kresťanstva. Po krutom prenasledovaní, počas ktorého mnohí zomreli ako mučeníci, bolo kresťanstvo takmer vymazané. Iba na niekoľkých odľahlých ostrovoch blízko Nagasaki sa ,,skrytým kresťanom“ podarilo uchovať vieru. …
http://postoy.sk/content/gandhi-z-nagasaki

Proč právě Nagasaki a proč právě Urakami?

V jednom dni zahynuly dvě třetiny japonských katolíků. V létě 1945, 6. a 9. srpna zemřelo při atomových bombách 220 000 lidí. To není ani 0,3% japonských obyvatel, ale byly to dvě třetiny japonských katolíků
Otázku, proč po zničení Hirošimy 1945 svrhli Američané 9. srpna ještě druhou bombu na Nagasaki, snaží se vyřešit historici, a to s poukazem na ještě trvající válečný stav. Japonsko mělo být donuceno ke kapitulaci. Oba atomové útoky patří k apokalyptickým událostem, jaké nemají v dějinách obdoby. Je skutečností, že tímto jedním úderem nebyl postižen japonský národ, ale dvě třetiny japonských katolíků.
Během 350 let svého trvání v Japonsku byla katolická církev dvakrát takřka vymazána. První pronásledování katolické církve propuklo v roce 1587 a skončilo 1614 jejím úplným zákazem. To vedlo v roce 1637 k povstání japonských katolíků. Holandští kalvinisté podporovali japonský šogunát při porážce povstání, jehož křesťanské pozadí je dodnes popíráno.
Rino Cammilleri postavil svým románem „Kříž samurajů“ japonským katolíkům památník. Přes všechno pronásledování a zdecimování zachovali japonští katolíci nazývaní Kakure kirishitan v podzemí svou víru. Když v roce 1873 mohli opět přijít zahraniční misionáři, žasli nad tím, že zde našli pravověrné katolíky. Katolík Akira Fukahori je jedním z těch, kteří atomovou explozi přežili. 31. prosince 2008 v rámci modlitební vigilie za mír vyprávěl v Navaře o oné události.
https://www.lumendelumine.cz/index.php?page=proc-prave-nagasaki-a-proc-prave-urakami

Nagasaki bomba náhoda?

Sv. Don Bosco povedal: „Jediná skutočná vojná v histórii je vojna proti Kristovej Cirkvi.“ Možno nám tento citát objasní aj zhodenie atómovej bomby na Nagasaki.

Mám svoje roky, katolícku vieru, aj skúsenosti, aby som len tak ĽAHKO pripustil, že zhodenie atómovej bomby PRESNE na najväčšiu katolícku komunitu v Japonsku bola iba taká „neuveriteľná“ NÁHODA. Podobne, ako brutálne zbombardovanie Drážďan nebolo žiadnou „náhodou“, hoci nemali žiadny vojenský význam (okrem vojny medzi Bohom a satanom zaiste), tak všetko svedčí aj o zhodení bomby v Nagasaki.   Najhutnejší zdroj a dôkazy o tom, že Nagasaki nebola „náhoda“ je v knihe: David J Dionisi, Atomic Bomb Secrets. Je to hutne písaná 217 stranová kniha so 496 poznámkami (referenciami), ktorá zmieta zo stola tradičnú verziu o bombardovaní Nagasaki. Argumenty, že zhodenie atómových bômb bolo nutné na skoré ukončenie vojny, na záchranu tisícov životov, na vyhnutie sa studenej vojny s Ruskom, na donútenie Japonska vzdať sa, a podobné, vôbec neobstoja. A niet tu miesta o nich hovoriť. Podľa Dionisia bolo v Nagasaki v r. 1945 asi 50 tisíc katolíkov. Zdá sa mi, že mnohé čísla sú veľmi podhodnotené (a opozícia má na to svoj dôvod!). Nagasaki bolo nazývané: „Japonský Vatikán“.

To, že vraj nad Kokurou, hlavným cieľom bomby, bola „slabá viditeľnosť“, Dionisi dôkladne vyvracia.Bomba bola zhodená PRESNE nad katedrálu v Urakami, ktorá bola najväčšia na celom Východe. Bolo to počas národnej púte.
– Truman a iní U.S. hodnostári tvrdili, že cieľ bol vojenský, prístav. Ale lietadlo preletelo 5 km za prístav a tam zhodilo bombu. Prístavný žeriav, jasne viditeľný, postavený v r. 1909 dodnes stojí.
– Keď ľudia myslia na atómové zbombardovanie Japonska, väčšina myslí na Hirošimu. Dionisi uvažuje nad psychologickou zámienkou. Prvá bomba zostane v ľudských mysliach, zatiaľčo prvoradý cieľ sa bude prehliadať.
– Iný usvedčujúci fakt od Dinonisia je, že nehorázne krvavý boj o Okinawu (cez 150 tisíc zabitých) nebol vôbec potrebný, aby sa vyhrala vojna. Bojoval sa preto, aby presvedčila Američanov, že zhodenie atómových bômb je nutné. – Japonsko už jasne prehralo vojnu a cisár bude musieť prehlásiť, že nie je bohom, bude musieť povedať ľuďom, že nemá božské atribúty. Zbombardovanie Nagasaki okrem iného zaistilo, aby duchovné prázdno po tomto vyhlásení nezaplnila katolícka Cirkev.
– Ruiny kostola boli neskôr odstránené (aby neboli na očiach pre budúce pokolenia) a “ODNIEKIAĽ” prišli veľké peniaze na jeho znovuvybudovanie.
– Dionisi hovorí, že s kníhkupectvom Amazon má už dlho problém, lebo odstraňujú hodnotenia pri jeho knihe.

BOOK REVIEW: DAVID J. DIONISI, ATOMIC BOMB SECRETS
The Secret of Nagasaki
Proč právě Nagasaki a proč právě Urakami?
Modlili se ke stejmému Bohu.o. Eirene – Miroslav Čajka, redemptorista – https://sites.google.com/site/eireneredemptio/Home/pohlady/nagasaki / https://gloria.tv/article/stf9qGraDLNS1WURwML4H6Yxo

Sv. Maximilián Kolbe

bojovník proti slobodomurárstvu založil práve v Nagasaki Mesto Nepoškvrnenej ako združenie proti slobodomurárstvu – Prezident Truman, ktorý odsúhlasil zhodenie atómových bômb bol slobodomurár.
V roku 1917 slavili  svobodní zednáři v Římě 200. výročí trvání svého temného bratrstva.  Vystoupili odvážně na veřejnost. Ve slavnostním procesí nesli prapor, na kterém bylo vyobrazeno vítězství Lucifera nad sv. Michaelem. Šli až na náměstí Svatého Petra, zde rozvinuli transparenty s nápisy: „Satan bude vládnout i ve Vatikánu…, papež bude jeho sluhou.“
V tu dobu pobýval v Římě mladý klerik Maximilián Kolbe. Zednářské provokativní vystoupení v něm probudilo pevné rozhodnutí: „Napadlo mě založit sdružení proti svobodným zednářům a jiným ďábelským  mocnostem. … Neposkvrněná oznamuje v poslušnosti svou vůli: 17 října 1917 s dovolením našeho rektora dochází k setkání prvních sedmi členů Rytířů Neposkvrněné.“R. 1930 zakládá Město Neposkvrněné v Japonsku v Nagasaki. Již měsíc po příjezdu začíná vydávat japonsky Rytíře Neposkvrněné.
http://www.lumendelumine.cz/index.php?page=s-marii-proti-zlu

Slobodomurári nie náhodou zhodili atómovku na Nagasaki

– Pavol Miki a spoločníci, japonskí mučeníci boli ukrižovaní práve v Nagasaki
Sviatok: 6. február, Kresťanstvo v Japonsku začal šíriť sv. František Xaverský (1506-1552). Sprvu sa jeho práci a práci jeho nasledovníkov darilo veľmi dobre. Avšak v roku 1587 vydal vojenský námestník cisára Taikosama edikt, v ktorom nariadil zrúcať kostoly, misionárov vypovedal z krajiny a začal prenasledovať kresťanov. O život prichádzali kňazi, laici, katechéti, deti, všetci, čo sa nechceli zrieknuť kresťanskej viery. Medzi nich patrí aj sv. Pavol Miki.
Narodil sa v dobre situovanej rodine v japonskom meste Kjótó v roku 1554. Pokrstený bol ako päťročný. Keď mal dvadsať rokov, vstúpil do jezuitského seminára. Štúdium latinčiny mu síce nešlo najlepšie, ale zato sa veľmi dobre vyznal v teologickej náuke a aj v budhistických obyčajoch. Vedel teda účinne diskutovať s miestnymi japonskými učencami. Svedčí o tom aj list jezuitského pátra Ribadeneiru, ktorý píše, že niet horlivejšieho spomedzi bratov ako Pavla. No práve vďaka svojej horlivosti bol 26. decembra 1596 uväznený v Ósake spolu s ďalšími novicmi. Spolu s inými bratmi ich potom previezli do Nagasaki a tam ich 5. februára 1597 ukrižovali. Po ich mučeníckej smrti nastal v Japonsku veľký rozmach kresťanstva. V roku 1617 nastalo ďalšie rozsiahle krvavé prenasledovanie kresťanov a vypovedanie misionárov z krajiny, Cirkev bola takmer zničená. No keď po vyše dvesto rokoch prišli misionári opäť do krajiny, našli v okolí Nagasaki viacero kresťanských skupín, ktoré vytrvali bez kňazov a spojenia s ostatnou Cirkvou. Pavla Mikiho a jeho dvadsaťpäť spoločníkov vyhlásil za svätých pápež Pius IX. v roku 1862.
https://www.zivotopisysvatych.sk/pavol-miki-a-spol/
Matka Božia povedala s.Lucii vo Fatime, že ruženec je silnejší ako atómová bomba. Prečo? Strháva duše pre Boha, otvára pred nimi nebo, zatvára pred nimi peklo. Toto ani najsilnejší atóm nikdy nedokáže.

Fatimský zázrak v Hirošime

ruženec silnejší ako atómová bomba – Jezuiti vďaka ružencu prežili bez následkov atómovú bombu 1km od epicentra kde bolo všetko zničené.
Hirošima, Nagasaki, sloboodmurárstvo, ruženec - jediná skutočná vojná v histórii je vojna proti Kristovej Cirkvi 7

Hirošima, Nagasaki, sloboodmurárstvo, ruženec - jediná skutočná vojná v histórii je vojna proti Kristovej Cirkvi 8

V popredí je Kostol Nanebovzatia Panny Márie, a ďalej po ceste v pozadí je presbytérium, v ktorom 8 nemeckých jezuitov prežilo a žili ďalej aby svedčili o zázraku

V záverečnej etape druhej svetovej vojny, okolo 8:15 hod. 6. augusta 1945, americký bombardér Boeing B-29 Superfortress Enola Gay, zhodil prvú atómovú bombu v histórii na Hirošimou v Japonsku. Atómový výbuch vytvoril nepredstaviteľné pozemné teplo 6 000 °C (10 832 °F) a obrovský vietor rýchlosti 4,4 km (2,8 míle) za sekundu. Všetko v okruhu dvoch kilometrov (1,2 míle) epicentra výbuchu bolo zničené a okamžite zabilo 140 000 ľudí. Betónové budovy sa zrútili a rozbité sklo preletelo až do vzdialenosti 16 kilometrov. Atómové žiarenie generované bombou bolo tak neuveriteľne silné, že mnohí z tých, ktorí boli mimo dosahu tých čo boli ožiarení, stratili všetky telesné funkcie, bunky prešli apoptózou – druhom bunkovej samovraždy a zomreli v priebehu niekoľkých dní. Medzi samotným výbuchom, výslednými požiarmi v celom meste a radiáciou sa odhaduje, že 200 tisíc obyvateľov Hirošimy stratilo svoje životy.

Hirošima, Nagasaki, sloboodmurárstvo, ruženec - jediná skutočná vojná v histórii je vojna proti Kristovej Cirkvi 9

Atómové hríby nad Hirošimou

Avšak uprostred spálených tiel, kostier a štrukturálnej devastácie, len osem blokov od epicentra (presne 1 kilometer alebo 6/10 míle), 2 katolícke presbytéria sa zázrakom zachovali neporušené bez zjavného poškodenia, dokonca ani okná neboli rozbité. Pri vyšetrovaní sa zistilo, že prežila komunita 8 nemeckých kňazov jezuitov, ktorí boli všetci bez ujmy, len s niekoľkými drobnými zraneniami.

Hirošima, Nagasaki, sloboodmurárstvo, ruženec - jediná skutočná vojná v histórii je vojna proti Kristovej Cirkvi 10

Hirošima, Nagasaki, sloboodmurárstvo, ruženec - jediná skutočná vojná v histórii je vojna proti Kristovej Cirkvi 11Jezuita, ktorý prežil Hirošimu a pilot lietadla, ktoré zhodilo bombu sa stretli v roku 1951Hirošima, Nagasaki, sloboodmurárstvo, ruženec - jediná skutočná vojná v histórii je vojna proti Kristovej Cirkvi 12

Hirošima, Nagasaki, sloboodmurárstvo, ruženec - jediná skutočná vojná v histórii je vojna proti Kristovej Cirkvi 13

Vľavo jezuita o. Hubert Schiffer s pomocným pilotom bombardéra Enola Gay Robertom A.Lewisom v roku 1951. Hubert F. Schiffer (1915 Gütersloh – 27.3.1982, Frankfurt, Nemecko)
https://en.wikipedia.org/wiki/Hubert_Schiffer

Otec Hubert Schiffer, ktorý viedol komunitu, bol jedným z tých jezuitských kňazov. Mal vtedy 30 rokov, keď atómová bomba explodovala v Hirošime a žil ďalších 33 rokov v dobrom zdraví, aby potvrdil zázrak. To isté platí o ďalších siedmich kňazoch spoločenstva. Okrem niektorých menších povrchových odrenín alebo škrabancov, všetci následne žili v plnom zdraví bez následkov ožiarenia, bez straty sluchu alebo iných viditeľných dlhodobých porúch alebo rakoviny spôsobenej žiarením.

Otec Schiffer bol dôkladne preskúmaný viac než 200 vedcami, ktorí nedokázali vysvetliť, ako on a jeho spoločníci prežili atómový výbuch. On pripisoval zázrak ochrane Panny Márie. Deklaroval: „Bol som uprostred atómového výbuchu a ja som tu stále živý a zdravý, nebol som zničený ničivou silou výbuchu.“ Okrem toho niekoľko stoviek odborníkov a vyšetrovateľov pokračovalo v štúdiu a skúmaní vedeckých dôvodov, prečo nebolo zničené presbytérium a na požiadanie otec Shiffer vždy poznamenal: „Veríme, že sme prežili, pretože sme žili posolstvo Fatimy, v tomto dome sme žili a modlili sa denne ruženec.“

V roku 1976, na eucharistickom kongrese, ktorý sa konal vo Philadelphii (USA), otec Schiffer verejne svedčil a opísal svoje skúsenosti z Hirošimy. V tom čase bolo všetkých osem členov jezuitskej komunity stále nažive. V rozhovore s o. Paulom Rugerom opisuje strašnú nočnú moru zo 6. augusta 1945: „Zrazu hrozivá explózia naplnila vzduch jedným prudkým hromovým mŕtvom, neočakávanou silou ma zdvihla z kresla, vrhla ma vzduchom, zatriasla so mnou, zbila ma, otočil som sa“ okolo“ ako list v poryve jesenného vetra. „

o. Ruge hovorí, že ďalšou vecou, na ktorú si spomenul, bolo, že otvoril oči a zistil, že je na zemi. Rozhliadol sa okolo a okolo nebolo NIČ v žiadnom smere: železničná stanica a budovy vo všetkých smeroch boli zrovnané so zemou. Jediné fyzické ublíženie bolo to, že cítil niekoľko kúskov pohára v zadnej časti krku, ale nič fyzicky zlé.

Podľa doktora Stephena Rineharta, jadrového fyzika v americkom ministerstve obrany, ktorý študoval tento jav pozorne, mali byť mŕtvi. Vo svojom komentári k výbuchu v Hirošime tvrdí:

„Ich obydlie malo byť úplne zničené (teplota, 1093 °C a tlak 690 kPa), nevystužené murivo alebo tehlové steny (v komerčných stavbách) sú zničené pri tlaku 20 kPa, čo tiež spôsobí poškodenie vozidla a pri 69 kPa ľudia zažijú ťažké poškodenie pľúc a srdca, utrhnú a ušné bubienky a pri 138 kPa môžu byť vaše končatiny odfúknuté, vaša hlava bude odfúknutá od 275 kPa a žiadna obytná alebo nevyztužená komerčná stavba by nezostala stáť pri 550 kPa, aj železobetón by bol silne poškodený a žiadny človek by neprežil, lebo vaša lebka by bola rozdrvená. Všetky bavlnené odevy by zhoreli pri 176 °C (pravdepodobne pri 135 °C) a vaše pľúca by boli nefunkčné počas minúty dýchania vzduchu (aj na niekoľko sekúnd) pri týchto teplotách.
Neexistujú fyzikálne zákony, ktoré by vysvetľovali, prečo ostali jezuiti nedotknutí pri výbuchu v Hirošime. Nie sú žiadne iné aktuálne alebo testovacie dáta, kde by takáto štruktúra nebola v tejto vzdialenosti úplne zničená atómovou zbraňou. Táto vzdialenosť od epicentra by mala zabezpečiť dostatok žiarenia na azbitie človeka v priebehu niekoľkých minút, ale im sa nič nestalo. Nie je známy spôsob, ako navrhnúť atómovú bombu z uránu 235, ktorá by mohla ponechať takú veľkú oblasť neporušenú, pričom zničí všetko okolo nej ihneď ako ohnivá guľa. „Z vedeckého hľadiska to, čo sa stalo s týmito jezuitmi v Hirošime, je v rozpore s celou ľudskou logikou a zákonmi fyziky, ako sú dnes (alebo kedykoľvek v budúcnosti) chápané. Je potrebné skonštatovať, že existujú iné (vonkajšie) schopnosti a/alebo schopnosti transformovať energiu a hmotu, ale že by sa týkali ľudí je nad mimo dnešného chápania.“

Fatimský zázrak, ktorý sa uskutočnil v Hirošime, je dobre známy a dobre zdokumentovaný a od vojny bol publikovaný v rôznych časopisoch a dnes ho možno čítať na niekoľkých webových stránkach. Napriek tomu doteraz nikto nikdy nebol schopný ponúknuť žiadne vedecké vysvetlenie tohto javu.
http://infallible-catholic.blogspot.com/2013/03/fatima-miracle-in-hiroshima-japan.html

Zázrak v Hirošime – Jezuiti vďaka ružencu prežili atómovú bombu

CatholiNewsAgency.com, Pred 72 rokmi sa počas vojny použili atómové zbrane len 6. augusta v Hirošime a 9. augusta v Nagasaki. Použili ich Spojené štáty.
V Hirošime zomrelo okamžite asi 80 000 ľudí a zbraň spôsobila asi 130 000 úmrtí. Väčšinou išlo o civilistov. Počas útoku na prístavné mesto v Nagasaki zomrelo okamžite asi 40 000 ľudí a útok zničil asi tretinu mesta.
Štyria Jezuiti sa nachádzali v blízkosti epicentra útoku na Hirošimu, ale prežili katastrofu a žiarenie, ktoré v nasledujúcich mesiacoch zabilo tisíce ľudí. Žiarenie nemalo na Jezuitov žiaden vplyv.
Jezuitskí kňazi Hugo Lassalle, Hubert Schiffer, Wilhelm Kleinsorge a Hubert Cieslik boli vo farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie, ktorá ako jedna z mála budov odolala výbuchu bomby.
Otec Cieslik vo svojom denníku napísal, že utrpeli len malé zranenia z rozbitých okien – ale neutrpeli nijaké zranenia z atómovej energie, ktorú bomba uvoľnila.
Lekári, ktorí sa o nich potom starali ich varovali, že radiácia, ktorú dostali, im spôsobí vážne poškodenia, ako aj chorobu a predčasnú smrť.
Hrozba tejto diagnózy sa nikdy neuskutočnila. Neobjavili sa žiadne ťažkosti a v roku 1976 sa otec Schiffer zúčastnil Eucharistického kongresu v Filadelfii a rozpovedal svoj príbeh. Potvrdil, že ostatní Jezuiti sú stále nažive a nemajú žiadne ochorenia. Počas nasledujúcich rokov ich desiatky lekárov vyšetrili asi dvestokrát. V ich telách sa nenašli stopy žiarenia.
Štyria rehoľníci nikdy nezapochybovali, že boli požehnaní ochranou Boha a Panny Márie. „Žili sme fatimské posolstvo a každý deň sme sa modlili ruženec,“ vysvetlili.
Biskup Tarcisio Isao Kikuchi z Niigaty 6. Augusta povedal, že Japonsko môže prispieť k mieru „nie s novými zbraňami, ale s ušľachtilými aktivitami, ktoré majú dlhú históriu vo vývoji sveta a osobitne v rozvojových krajinách.“
Biskup Kikuchi dodal, že „tento prínos (Japonska) k rozvoju, ktorý prináša plné rešpektovanie ľudskej dôstojnosti a jej naplnenia, by bol medzinárodným spoločenstvom veľmi ocenený a rešpektovaný.“
http://www.lifenews.sk/13760/zazrak-v-hirosime-jezuiti-vdaka-ruzencu-prezili-atomovu-bombu

4 veci, ktoré ste pravdepodobne nevedeli o bombardovaní v Hirošime
1. Mesto Hirošima vyhlásilo „oleander“ za svoju oficiálnu kvetinu, pretože to bol prvý kvet, ktorý po bombardovaní rozkvitol. Tí, ktorí bombardovanie prežili, považujú kvitnutie kvetu za znamenie obnovy života.
2. Hoci pri atómovom bombardovaní ostalo zničené takmer všetko vo veľkej časti japonského mesta, šesť ginko stromov prežilo asi len kilometer od miesta výbuchu. Stromy boli medzi málo živými vecami v oblasti, ktoré prežili explóziu. Sú živé dodnes a často sú považované za žijúce fosílie.
3. Explóziu prežilo aj niekoľko električiek a niektoré z nich sú v prevádzke aj dnes. Pre Japoncov sú električky symbolom odolnosti.
4. Budova Bank of Japan prežila výbuch napriek tomu, že sa nachádzala asi len 400 metrov od epicentra. Zásluhy na záchrane budovy sa pripisujú najmä jej hrubým múrom, vďaka ktorým prežilo mnoho ľudí nachádzajúcich sa v čase výbuchu v budove.
6.8.2015, HSP/zeenews.comhttp://www.hlavnespravy.sk/4-veci-ktore-ste-pravdepodobne-nevedeli-o-bombardovani-v-hirosime/654330
Hirošima nebyla první – 16.7.1945 testovaná americká atomová bomba byla plutoniová. První svržená bomba na Hirošimu byla vyrobena na základě uranu 235 a na Nagasaki dopadla opět  bomba plutoniová. Uránová bomba zhodneá na Hirošimu bola zrejme nemecká.
http://21stoleti.cz/2004/05/21/hirosima-nebyla-prvni/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás