Eucharistický kongres v Budapešti má byť veľkým znakom nádeje

?? Ak nám chcete pomôcť a podporiť nás jednorázovým finančným príspevkom môžete tak urobiť tu ▶️: podporte nás Ďakujeme ? za každý príspevok. Prosíme modlite sa za nás??❤

Maďarsko 4. februára (TK KBS) Primas Maďarska nestráca nádej, že medzinárodný eucharistický kongres v Budapešti, ktorý je naplánovaný na september bude. A pri tejto príležitosti sa uskutoční aj návšteva pápeža Františka. Kardinál Peter Erdő zdôrazňuje, že tvárou v tvár dlhotrvajúcej pandémii bude táto udalosť veľkým znamením nádeje pre svet.

Kardinál Erdő pripúšťa, že o eucharistický kongres je stále veľký záujem. Predtým, ako pandémia zasiahla svet a predtým, ako sa pápež František rozhodol akciu odložiť o jeden rok, prihlásilo sa na ňu viac ako 60 000 ľudí z celého sveta. „Sme s nimi v kontakte. Tým, ktorí o to požiadali, sme vrátili peniaze. Hľadáme nové miesta pre niektoré stretnutia, čoskoro začneme opäť pripravovať dobrovoľníkov,“ hovorí maďarský primas.

Zdôrazňuje, že pandémia ukázala katolíkom, že „Eucharistia je prameňom komunitného života Cirkvi“. „Mnoho farností sa počas tohto obdobia naučilo vysielať online liturgie, ale všetci sme zažili, že osobná prítomnosť na Eucharistii nemôže byť nijako nahradená,“ hovorí kardinál Erdő. Zároveň dodáva, že organizátori sa poučili z pandemických skúseností a chcú, aby bol kongres prístupný online pre čo najväčší počet ľudí. Kardinál zdôrazňuje, že prebiehajú prípravy, ale nakoniec bude podoba kongresu plánovaného na 5. až 12. septembra závisieť od vývoja epidemickej situácie v nasledujúcich mesiacoch. „Verím, že to nebudú iba stretnutia online“ – zdôrazňuje hierarcha. „Dúfame, že toto podujatie poslúži na obnovu našej maďarskej komunity, ale aj Európy a sveta,“ zdôrazňuje maďarský primas. Vyjadruje nádej na prítomnosť pápeža Františka na kongrese. Pretože ak je, ako hovorí, marcová návšteva pápeža v Iraku možná, potom by nemala byť prekážkou ani Budapešť.

Prvý medzinárodný eucharistický kongres sa konal vo Francúzsku v roku 1881. Cieľom kongresov je vydať svedectvo o skutočnej prítomnosti Ježiša v Najsvätejšej sviatosti a podporiť lepšie pochopenie liturgie a Eucharistie v živote Cirkvi. Kongresy sa zvyčajne konajú každé štyri roky. Posledný bol na Filipínach. Trvalým ovocím tejto udalosti bolo založenie sirotinca v Cebu. „Usilujeme sa o vytvorenie siete služieb ponúkajúcich pomoc a poradenstvo pri problémoch s rodinným životom. Chceme zapojiť okrem iného psychológov, učiteľov, lekárov a kňazov“ – zdôrazňuje kardinál Erdő. Poznamenáva, že Medzinárodný eucharistický kongres tak prispeje k budovaniu trvanlivosti dnes toľko ohrozeného manželstva, k čomu pápež František nabáda vo svojej exhortácii „Amoris Laetitia“. Budapešť bude medzinárodný eucharistický kongres hostiť po druhýkrát. Prvý sa tu konal v roku 1938.

Prevzaté z: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20210204037

Eucharistický kongres v Budapešti má byť veľkým znakom nádeje 1

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás