Equality Act – rovnosť, férový prístup a blížiace sa prenasledovanie

Veríte v rovnosť? Kto by teda mohol vzniesť námietku proti Zákonu o rovnosti (tzv. Equality Act), ktorý si dnes razí cestu Kongresom?  Teda pokiaľ si nemyslíte, že dobre znejúci zákon nie je vlkom v ovčom rúchu…

Je to zložité, prostredníctvom tohto zákona chcú presadiť tri navzájom súvisiace agendy. Predstavte si ich ako vrstvu ruských matriošiek, tie menšie hniezdia v tých väčších. Najväčšou, najviditeľnejšou a prirodzene atraktívnou je bábika sociálnej spravodlivosti, ktorá nedávno začala nosiť tričko Black Lives Matter a protestuje proti rasizmu, pričom trvá na tom, že všetci bieli sú prinajmenšom nevedomky rasisti. Odhliadnuc od extrémizmu, manipulácie a pokrytectva, rasová rovnosť je oprávnenou témou. 

Bábika sociálnej spravodlivosti poskytuje krytie pre menšiu genderovú bábiku, ktorá bola dômyselne navrhnutá v úplne rovnakom tvare, akoby boli genderové otázky rovnako legitímne ako rasové. Podľa Zákona o rovnosti sa LGBTQ alebo „trans“ osoby nesmú diskriminovať. Chlapcov, ktorí sa identifikujú ako dievčatá, preto nemožno vylúčiť z hry v dievčenských športových tímoch; a ženám, ktoré sa identifikujú ako muži, nemožno odmietnuť prácu v cirkvi, ktorá má voči tomu akési náboženské zábrany (aj keď to porušuje ústavou zaručenú slobodu náboženského vyznania!).

Ak ste to ešte nepočuli, existuje nové príznačné slovo: „equity“ (férový prístup). Vnorená do genderovej bábiky, bábika férového prístupu vyzerá ako identické dvojča „rovnosti“, nenechajte sa však oklamať. Cieľom ľavičiarov zďaleka nie je rovnosť príležitostí, na ktorej bol tento národ založený. Ich cieľom je rovnosť výsledkov, hospodárskych i sociálnych. Nevadí, že každý systém, ktorý navrhoval rovnosť výsledkov, dokázal iba znížiť úroveň pre všetkých – samozrejme s výnimkou samotných elitárskych plánovačov. Ani jeden z týchto dnešných aktivistov by nechcel skutočnú rovnosť výsledkov, ak by to malo znamenať vzdať sa svojich mocenských postov, drahých domov a luxusných SUV na bezpečných predmestiach. Férový prístup sa náhle zastaví na prahu ich dvier! 

Nakoľko nás sociálne siete začali blokovať prosíme Vás o registráciu aby sme Vás vedeli informovať o našich akciách: prihláste sa na odber noviniek

Ak hľadáte skutočnú rovnosť, skúste ísť k zdroju. Rovnosť bola Božou myšlienkou. Napriek tomu nikdy nešlo o zaručené výsledky, iba o rovnosť príležitostí: „Veď Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v neho verí, ale mal večný život.“ Všetci sú pozvaní, ale nie každý to prijme, zjavne vrátane poslanca Jerryho Nadlera, ktorý na pôde snemovne trval na tom, že „to, čo akákoľvek náboženská tradícia označuje ako Božiu vôľu, nie je starosť tohto Kongresu!“ 

Zanedlho môže byť konzervatívny súd zásadnou poistkou pre náboženskú slobodu. Medzitým bude prevládať nerovná diskriminácia viery. Ako potom odpovieme? Pre kresťanské univerzity, základné a stredné školy, firmy a adopčné agentúry bude zákerná rovnostárska legislatíva skúškou ako žiadna iná. Máme odvahu zavrieť svoje dvere, ak to bude potrebné, aby sme radšej poslúchli Boha než človeka? Doterajší vývoj nie je nádejný. A keď si prídu pre cirkvi (alebo jednotlivých kresťanov, ako tých, ktorí učia na verejných školách, žehnaj im), text bude znieť: „Vyvoľte si dnes, komu chcete slúžiť“ (Joz 24, 15). 

V tento neistý moment viery sa vznášajú vzduchom slová proroka Joela: „Zástup za zástupom v údolí rozsudku, lebo blízo je Pánov deň v údolí rozsudku.“ Dnešný „Pánov deň“ sa rýchlo blíži a na veriacich čakajú ťažké rozhodnutia. Správnou voľbou sú rovnaké príležitosti pre všetkých. Aký však bude výsledok?

Prevzaté z: https://www.lifenews.sk/32826/rovnost-ferovy-pristup-bliziace-sa-prenasledovanie

Equality Act - rovnosť, férový prístup a blížiace sa prenasledovanie 1

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás