Dostali sme život, aby sme sa zo všetkého tešili

Keď som bola v 12. týždni tehotenstva, išla som na štandardnú návštevu gynekológa. Po ultrazvukovom vyšetrení som si vypočula, že pre mňa nemajú dobré správy a pravdepodobne nebudem schopná donosiť toto tehotenstvo do konca a že chýbajúca nosová kosť poukazuje na množstvo genetických defektov.

Život dieťaťa je ohrozený

Bola som poslaná na ďalšie ultrazvukové vyšetrenia, počas z ktorého mi iný lekár pomocou iného prístroja potvrdil skoršiu diagnózu. Opäť boli pre mňa a môjho manžela veľmi bolestivé slová, že buď „plod sám odumrie do niekoľkých dní, možno týždňov, alebo pri pôrode a v najlepšom prípade sa nedožije jedného roka života.“ Počas tejto doby sme tiež počuli veľa rôznych výrazov, vrátane poetických, na vraždu vlastného dieťaťa.

Špecialista mi poslal odporúčanie na krvný test a amniocentézu a dodal, že „toto je postup, ako začať pracovať.“ Mysleli sme si, že lekári chcú urobiť nejakú vnútromaternicovú operáciu, aby zachránili naše dieťa. Mýlili sme sa. Pani doktorka nám vysvetlila, čo tento zákrok zahŕňa. Súhlasili sme s odberom krvi, ale nie s amniocentézou, pretože je to zákrok, ktorý môže ohroziť zdravie a život dieťaťa.

Pri ďalších návštevách som musela vysvetľovať, prečo som tieto testy neabsolvovala – veď lekári chceli môj najlepší záujem. Odpovedala som, že nesúhlasím s takýmito invazívnymi testami. Keď som sa chcela objednať na ultrazvukové vyšetrenie srdiečka bábätka, sestrička sa po vypočutí indikácií zľakla, že už je asi neskoro akokoľvek konať.“

Skúška lásky

My sme však už vtedy konali, ale… Božím spôsobom. Začala som chodiť denne na sväté omše. Spočiatku som celú omšu preplakala a po prijatí Pána Ježiša som si urobila znamenie kríža na brucho. Postupom času sa ku mne začali dostávať útržky čítaní a evanjelia a hlboko sa mi zaryli do srdca, čo mi dávalo pokoj a nádej. Keď som sa pred rokom zapojila do pro-life a nahlas som sa postavila proti potratom, veľakrát som pri slovných potýčkach počula: „Rozmyslela by si si to, keby sa ťa to osobne dotýkalo.“

V duchu som si myslela, že som bola práve vystavená skúške. Začala som ďakovať, že nemám žiadne pochybnosti. Od začiatku som vedela, že urobím všetko pre to, aby sa dieťa narodilo a bolo pokrstené. Poďakovala som za manžela, ktorý bol pri mne od začiatku tehotenstva a veľmi ma podporoval. V tomto ťažkom období môj manžel prešiel skúškou lásky a ľudskosti. Bol pre mňa obrovskou oporou.

Dostali sme život, aby sme sa zo všetkého tešili 1

Podpora z neba

Patríme do spoločenstva rodín a dva dni po prvej diagnóze sme mali stretnutie. S manželom sme boli v zlom psychickom stave, nevedeli sme, za čo sa máme modliť. Na našom stretnutí sme sa len rozprávali a plakali. Manželské páry zo spoločenstva nám organizovali modlitebnú podporu: rozdávali Pompejskú novénu, obetovali svätú omšu. Spolu s manželom sme sa pomodlili Pompejskú novénu, počas ktorej sme si za patrónov zvolili archanjela Michala a svätú Martu.

Máme dve dcéry, tak som aj tentokrát predpokladala, že to bude dcéra, ktorej dáme meno Michalina. Dcéru sme plánovali pomenovať aj stredným menom Marta – podľa manželovej sestry, ktorá zomrela na leukémiu ako 12-ročná. Môj manžel povedal, že jeho sestra mu už pomohla zariadiť veľa vecí z neba.

Modlili sme sa aj novénu k sv. Marte, prosiac, aby sa nám narodilo dieťa s Downovým syndrómom, pretože zo všetkých doterajších diagnóz a podozrení na choroby nám toto dávalo šancu na prežitie. Krvné testy potvrdili pravdepodobnosť tohto syndrómu. Existovala však aj možnosť výskytu iných chorôb. S takýmito medicínskymi predpokladmi sme sa rozhodli počkať na výsledky. Ukázalo sa, že čakáme chlapca – môj prešťastný manžel ma so slzami v očiach objal a povedal: „moja sestra to zariadila.“ Vybrali sme mu meno František. Pri ďalšej návšteve v 21. týždni tehotenstva sa odborný lekár, vidiac doterajšie výsledky, obával, že bude musieť podať informáciu o úmrtí plodu (to sa pri takýchto parametroch často stáva).

Po vykonaní ultrazvukového vyšetrenia však lekár zistil, že bábätko rastie a bije mu srdiečko. Spýtal sa nás, kto sa stará o naše tehotenstvo. S manželom sme naraz vzhliadli, ukázali hore na Boha a rozplakali sme sa od šťastia. Medzitým sa nám podarilo zmeniť ošetrujúceho lekára na takého, ktorý rešpektoval naše rozhodnutie nerobiť žiadne invazívne testy. Ako anjel nás sprevádzal v ďalších mesiacoch tehotenstva, trpezlivo a vecne odpovedal na naše otázky. Predtým bolo pre nás ťažké nájsť takého špecialistu.

Odvtedy sme mohli v noci pokojne spať. Modlili sme sa za zdravé srdce, pretože deti s Downovým syndrómom majú často srdcové chyby. Kardiologické vyšetrenie potvrdilo, že František má silné a zdravé srdce. Nič viac sme nežiadali, len sme sa poďakovali. V tom čase som mala veľkú oporu v manželovi, dcérach, rodičoch a rodine a priateľoch. Naši priatelia, tí, ktorí nechodili do kostola nám povedali, že sa nevedia modliť, ale skúsia to. Vedela som, že Boh koná.

Naša staršia dcéra prijala prvé sväté prijímanie na 100. výročie fatimských zjavení za nášho Františka a mladšia každý deň počas rodinnej modlitby povedala: „Nech sa narodí František zdravý“ a urobila mi krížik na bruchu a delila sladkosti. Vždy mi dala dve: „pre mamu a Františka.“ V posledných mesiacoch tehotenstva som si výbavičku s istotou pripravovala. Predtým sme žiadali veľa, aby sme sa tešili zo života narodeného dieťaťa, a život nám bol daný, aby sme sa tešili zo všetkého. Dostali sme viac, ako sme žiadali. Boh je veľký a náš syn František má už dva roky. Narodil sa úplne zdravý!

Zdroj: https://modlitba.sk/dostali-sme-zivot-aby-sme-sa-zo-vsetkeho-tesili/

Dostali sme život, aby sme sa zo všetkého tešili 2

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Dostali sme život, aby sme sa zo všetkého tešili 3

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás