DOBRÝ PASTIER POLOŽÍ ŽIVOT ZA OVCE (JN 10,11)

otec-orosch

Otec Ľubomír Urbančok

1. PRIATELIA DLHODOBO SME SVEDKAMI ÚTOKOV NA OSOBU TRNAVSKÉHO ARCIBISKUPA. Najnovšie bulvárny týždenník nazývaný Pľuvanec na 7 dní mu venoval titulnú stranu, kde ho obviňuje z rozdeľovania spoločnosti. Je to obvinenie ktoré dlhodobo zaznieva. Dotyční autori asi ešte nepočuli o knihe zvanej Biblia, kde hovorí Ježiš o tom, ako prišiel priniesť oheň na zem ako i rozdelenie. Ďalej hovorí, že žiak nie je nad učiteľa, ako i “prenasledovali mňa, budú aj vás”.

2. Tentokrát dôvodom rozdelenia má byť kniha nazývaná “Láska sa treba učiť” od talianskych autorov vydávaná v tzv. Kresťanskom nakladateľstve, ktorá má byť učebnicou sexuológie pre deti vo veku 4 (áno čítate správne, slovom štyri) až 7 rokov. Takýmto malým deťom je v knihe vysvetľované čo je to vagína, či penis (jedná sa o citáciu používaných výrazov – pre danú vekovú kategóriu), alebo ako sa plodia deti, či tu nájdete primitívne ilustrácie tohto všetkého, nevynímajúc to, ako sa rodí dieťa na svet. To všetko veľmi prízemným, naturalistickým spôsobom.

3. Mons. Ján Orosch po odsúdení diela subkomisiou pre katechizáciu a školstvo Konferencie Biskupov Slovenska , kde je aj niekoľko gréckokatolíckych kňazov majúcich svoje rodiny, a ďalších odborníkov na danú oblasť jednoducho zverejnil toto rozhodnutie s platnosťou pre svoju diecézu. Niet sa čomu čudovať, na knihu som počul sťažnosti od množstva kňazov, ako aj keď som ju ukazoval aj neveriacim ľuďom – krútili hlavami, že čo sa to už aj v Cirkvi deje. Paradox je ten, že kniha je preložená katolíckym kňazom , doporučená údajne kresťanským kandidátom vo voľbách, či ďalším rehoľným kňazom. Navyše skutočnosť, že takéto dielo, ktoré má ambíciu byť používané ako didaktické v rámci cirkevného prostredia má mať podľa Kánonického práva imprimatur, asi vydavateľovi nič nehovorí. V podstate obviniť biskupa, že sa k takémuto dielu vyhranil, je podobné ako vynadať policajtovi zato, že Vám dal pokutu, pretože ste prešli cez červenú na semafore.

4. TEDA HLAVNÝ HRIECH MONS. OROSCHA JE ZNOVA HLÁSANIE KATOLÍCKEJ NÁUKY. Niet sa čomu čudovať, vzhľadom na to, že sa dnes už ozýva málo, zvlášť od tých, ktorí sú pozvaní túto náuku ohlasovať. Sme naozaj v situácii, akú čítame v Solovjovovom diele Antikrist, keď miesto Ježiša Krista, Božieho Syna je ohlasovaný Ježiš, veľký humanista, ktorý chce byť s každým za dobre. Nie je teda prekvapivé, keď v takom prípade sú v rovnakých médiách spomínaní “pastieri”, ktorí hlásajú akúsi univerzálnu (ne)lásku, filantropiu, všeobecnú toleranciu, bez ohľadu na sexuálnu orientáciu každého jedného.

5. Len pred niekoľkými dňami nás svätá Cirkev prostredníctvom proroka upozorňovala na zlých pastierov, ktorí pasú len sami seba: “Ako žijem – hovorí Pán, Jahve -, pretože sa moje stádo stalo korisťou a moje ovce sa stali pokrmom všelijakej poľnej zveri, lebo nebolo pastiera; moji pastieri nehľadali moje ovce, pastieri pásli seba, nie však moje stádo” (Ez 34,8)

6. Keď počas minulého roka povedal krakovský arcibiskup Mons. Marek Jedraszewski, že červenú pliagu nahradila dúhová pliaga, aktivisti LGBTI merali tisíce kilometrov, aby protestovali proti statočnému arcibiskupovi. Vtedy ho podporil aj Mons. Orosch čo mu dozaista nedokážu dodnes odpustiť. V knihe, ktorá tieto dni uzrela svetlo sveta s názvom “Obraňujme vyšší zákon|” kde skupina amerických autorov vysvetľuje vznik ideológie LGBTI píše Mons. Orosch nasledovné : táto kniha “jasne, stručne a výstižne poukazuje na to, že slová krakovského arcibiskupa sú viac než aktuálne, a že táto pliaga homosexuálnej revolúcie sa šíri medzi nami ako morová epidémia. Jedine Pravda, ktorou je náš Pán a Spasiteľ Ježiš Kristus, nás môže oslobodiť aj od tejto ideológie, tak ako nás oslobodila aj od ideológie komunizmu”.

7. DNES SA MNOHÍ ČUDUJÚ PREČO SA NAŠE KOSTOLY VYPRÁZDŇUJÚ. Vysvetlenie je v Jánovom evanjeliu. Ježiš hovorí, že Jeho ovce počúvajú jeho hlas. V každom pastierovi počujeme Ježišov volajúci hlas, len keď hlása Ježiša e nie seba samého. Skutočným škandálom nie je rozdelenie, ktoré Ježišova náuka prirodzene prináša, ale ticho o jeho náuke. V duchu novodobého humanizmu sa stali mnohí pastieri hlásateľmi nového svetového poriadku a nie Kristovo evanjelia.

8. Médiá sa v duchu Neomarxistickej ideológie riadiacej sa duchom už zmieneného Solovjovho ancikrista snažia nepohodlných ľudí a teda aj pastierov Cirkvi likvidovať. Každý útok od médií na biskupa je potrebné brať ako vyznamenanie, podobne ako aj v prípade nálepky homofób. Mons. Orosch bol už dvakrát nominovaný na toto ocenenie. V duchu zmienenej novej knihy o ideológii LGBTI je jasné, že napríklad pojem “homofób” je určený k vytváraniu negatívneho obrazu a likvidácie ľudí, ktorí sú ráznymi oponentmi tejto pliagy.

9. MOJE OVCE POČÚVAJÚ MÔJ HLAS. Cirkev bude prekvitať, kým ju bude svet nenávidieť tak ako Svet nenávidel už jej Pána, lebo bol vydaný moci diabla. Počas 2 ročnej služby sekretára Mons. Jána Oroscha som dlhodobo zakúšal veľkú lásku Božieho ľudu k tomuto pastierovi Cirkvi nielen v jeho diecéze, ale ďaleko za jej hranicami, ďaleko za hranicami Európy. V tomto duchu na neho spomínal aj svätý Otec František počas môjho posledného stretnutia s ním v novembri minulého ruku, ako aj viacerí vysokopostavení preláti rímskej kúrie. Modlime sa, aby sme mali takýchto pastierov čo najviac. Pastierov, ktorí nepozerajú na svoj osobný prospech a kariéru, ale na dobro svojich oviec s ochotou obetovať svoje vlastné dobré meno, zdravie až po obetu vlastného života. Sú to ozajstní mučeníci dnešných dní.

10. “Čo ste zošaleli, že kladiete odpor vôli cisára, pred ktorým sa korí celý svet ? Nebojíme sa jeho hnevu, ani vyhnanstva, ani smrti?” Hovoril prefekt biskupovi, sv. Bazilovi Veľkému. “Nie” odpovedal Bazil pokojne. “Kto nemá čo stratiť, nemusí sa báť straty, vy ma nemôžete poslať do vyhnanstva, pretože celý svet je môj domov, pokiaľ ide o smrť, len mi ňou preukážete najväčšiu láskavosť, ani mučenie mi nemôže uškodiť, jedna rana ukončí môj krehký život a s ním aj moje utrpenie.” “

Zdroj: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=132887478508660&id=114065423724199

Súvisiace články:

Vyhlásenie SDZR k stanovisku arcibiskupa Oroscha ku knihe ” Láske sa treba učiť “
Vyhlásenie trnavského arcibiskupa ku knihe “Láske sa treba učiť
Arcibiskup Orosch zakázal používať knihu pre deti: “Láske sa treba učiť”, ktorú už stihli propagovať kresťania


Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás