Cez poslancov parlamentu neprešiel do druhého čítania návrh SaS, podľa ktorého by štát zriadil inštitút partnerského spolužitia a uľahčil by niektoré životné situácie nezosobášeným párom rovnakého aj rôzneho pohlavia.
Za návrh hlasovalo len 50 zo 133 prítomných poslancov. V koalícii mal len malú podporu. Za bolo len 17 zo 47 poslancov OĽaNO a návrh nepodporil ani jeden poslanec zo Sme rodina. Podporili ho Juraj Šeliga a Jana Žitňanská zo Za ľudí. Nehlasoval zaň ani jeden poslanec Smeru, za však bolo sedem z 11 poslancov Hlasu vrátane Petra Pellegriniho.
Modlime sa aj naďalej za súčasnú situáciu na Slovensku, za zdravý rozum pre poslancov a silu odolať silnému mediálnemu tlaku, na presadenie gender ideológie, ktorý tu máme.
Prítomní133
Hlasujúcich102
[Z] Za hlasovalo50
[P] Proti hlasovalo37
[?] Zdržalo sa hlasovania15
[N] Nehlasovalo31
[0] Neprítomní17
Prečo nechceme registrované partnerstvá, to si prečítate v petícii na linku https://www.podpisem.sk/petition/nehlasujte-za-partnerstva-osob-rovnakeho-pohlavia/ v skratke:
- Prijatie partnerstiev osôb rovnakého pohlavia vôbec nezabráni budúcim tragédiám. Nórsko a USA mali prijaté zväzky osôb rovnakého pohlavia, keď sa u nich udiali podobné tragédie.
- Nespravodlivosť sa nikdy nenapraví ďalšími nespravodlivosťami voči tým najslabším – voči deťom!
- Registrované partnerstvá vedú k adopciám detí. Stačí si pozrieť súdne rozhodnutie ESĽP X. v. Rakúsko pri adopciách detí pármi rovnakého pohlavia.
- Návrh SaS sa snaží zmeniť viaceré zákony a na úroveň manželstva postaviť aj partnerov rovnakého pohlavia.
- SaS navrhuje, aby pozostalé deti v prípade smrti rodiča prišli o časť dedičstva. Príklad je v petícii.
- Ak niekoho milujete, tak mu predsa neprajete nič zlé, ale zdravotné riziká homosexuálneho správania sú zamlčiavané.
- Rodina je od slova „rodiť“. Úlohou manželstva je založenie rodiny (splodenie detí) a riadna výchova detí. To registrovanému partnerstvu chýba.
- Prijatie registrovaných partnerstiev vedie k rozšíreniu názoru, že deti vedia rovnako dobre ako otec a mama vychovať akékoľvek dve ženy, či dvaja muži.
- Deťom sa nemá klamať. Nemôžu mať dve mamy, či dvoch otcov.
- Prijatie registrovaných partnerstiev neznamená teda len pár sto partnerstiev na Slovensku, ale hlavne akceptáciu a propagáciu tohto zákona a homosexuálneho správania na školách (podľa zámerov OSN aj v škôlkach).
- Ďalšou lžou v rámci prvej fázy pred presadením registrovaných partnerstiev je to, že pri homosexualite ide o genetickú záležitosť. Teda, že človek sa taký narodí. Gén homosexuality sa doteraz nenašiel.
- Zamyslite sa, čo spôsobuje epidemický nárast LGBTI správania u mladých, ako to ukazuje Gallupov inštitút pri najmladšej generácii? Genetika to asi nebude…
- V druhej fáze po prijatí registrovaných partnerstiev totiž nastupuje úplne iný prístup charakterizovaný vetou: „Ty si vyberáš svoju rodovú identitu, sexuálnu orientáciu, môžeš vyskúšať všetko a uvidíš!“ Preto prijatie registrovaných partnerstiev ohrozuje aj naše deti.
- Vidíme to na západe, kde mnohí rodičia bojujú, aby z hodín sexuálneho tréningu boli ich deti vyňaté a nedarí sa im.
Necháme to len tak? Alebo urobíme všetko preto, aby naši poslanci poznali naše názory? Píšte názory a nápady a na to, či by sme sa stretli verejne. Modlite sa, ak ste veriaci a vkladajte do svojich modlitieb prosby za duše zomrelých a rovnako za nás živých, za Slovensko, naše deti a rodiny.
S úctou
JUDr. Mgr. Anton Chromík, PhD.
predseda
Aliancia za rodinu