Čo je povinnosť katolíka vo svete?

podporte nás sdzr

Čo je naša povinnosť na tomto svete ako katolíkov?

„Mali by sme zanechať tento svet lepší, ako sme ho našli. Keď zomrieme, všetci okolo nás, všetci, s ktorými ste boli v kontakte, všetci, nad ktorými ste mali vplyv, dúfajme, že budú bližšie k Ježišovi Kristovi, pretože ste žili na zemi vy. Každý, kto s vami, dúfajme, príde do kontaktu, bude priblížený k Bohu kvôli vášmu životnému štýlu, vášmu spôsobu vyjadrovania sa, vášmu správaniu, vystupovaniu, a vôbec všetkému o vás.

A navyše nie sme duchovia, máme telo. Svätý apoštol Jakub napísal: Viera bez skutkov je mŕtva. Alebo starý benediktínsky výraz: Ora et labora – modli sa a pracuj. Ako katolíci sa modlíme s tým, že všetko patrí Bohu, ale konáme, akoby všetko bolo našou zodpovednosťou. Ako katolíci musíme do spoločnosti vnášať kvas evanjelia. Pretože ak to my ľudia viery neurobíme, umožníme pohanom a barbarom riadiť západnú civilizáciu. My ako katolíci budeme platiť cenu nielen v tomto živote, ale aj pred Súdom. Pretože Pán Ježiš Kristus nás povolal, aby sme boli soľou zeme, povolal nás byť kvasom v spoločnosti, sme povolaní robiť zmeny.

Na mojom pohrebe, dúfajme, ľudia budú môcť povedať: Tento človek ma pritiahol bližšie ku Kristovi. Moje okolie, moja rodina, všetky moje spoločenské kontakty sú o toľko bližšie k Bohu, pretože som chodil po zemi X rokov.“

~ Jesse Romero – katolícky teológ, učiteľ, spisovateľ a lektor katolíckych biblických štúdií, konferencií, misií a duchovných cvičení. Prednáša o katolíckej evanjelizácii, apologetike, manželstve a rodine, duchovnom boji, témach mužov, tínedžerských témach a problémoch kultúrnej vojny, ktoré sa týkajú katolíkov.

Tento podnetný článok bol prevzatý zo stránky Tradičná katolícka ženskosť. Ďakujeme!

Čo je povinnosť katolíka vo svete? 1

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás