CEZ SRDCE MÁRIE do SRDCA JEŽIŠOVHO alebo KULT DVOCH SŔDC

🛡️ ,,Ó Božské Srdce Ježišovo, klaniam sa Ti, milujem Ťa také, aké žiješ v Máriinom srdci a úpenlivo Ťa prosím, aby si žilo a kraľovalo vo všetkých srdciach.“ Túto modlitbu mala vo zvyku modliť sa sv. Margita Mária Alacoque. Nakoľko podľa nej kult Najsvätejšieho Srdca nám bol darovaný ako záchrana ponúknutá Božím milosrdenstvom zablúdenému ľudstvu.

💎 Aby sme ponúkanú záchranu správne využili, treba sa nám utiekať k Panne Márii, ktorá je ,,útočiskom hriešnikov.“ A taktiež preto, že je najdokonalejšou prostrednicou Božieho milosrdenstva, ktorá uľahčuje návrat hriešnikov po ťažkej ceste obrátenia. Odkedy sám Ježiš z výšky kríža zveril svojich verných pod starostlivosť svojej Matky, môžeme úplne dôverovať Máriinmu Srdcu, ktoré sa dokonale zhoduje so Srdcom Vykupiteľa.

🛡️ Na druhý deň po sviatku Najsvätejšieho Srdca Pána Ježiša Cirkev slávi sviatok Nepoškvrneného Srdca Panny Márie. Formy kultu späté so Srdcom Panny Márie sú podobné ako pri kulte Ježišovho Srdca: zasvätenie sa jednotlivých veriacich, rodín, národov; zadosťučinenie vykonávané prostredníctvom modlitby, skutky pokánia, diela milosrdenstva; praktizovanie piatich prvých sobôt mesiaca (resp. deviatich prvých piatkov mesiaca).

💎 Spojenie týchto dvoch kultov prinesie hojné plody apoštolátu, pomôže apoštolskej protiofenzíve, získavaniu a vyslobodzovaniu duší z väzenia, v ktorom ich držia nepriatelia vykúpenia, ktorými sú hriech, svet a diabol. Pius XII. v tomto duchu napísal nasledovné: ,,Máriino srdce je bránou do neba, dokorán otvorené ľuďom dnešnej doby. (…) V deň, kedy budeme mať zástupy osôb, ktoré budú opravdivo oddané Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, Ježišovo Srdce bude kraľovať na celom svete.“ Zároveň takto nabádal veriacich: ,,Aby kult Najsvätejšieho Srdca priniesol hojnejšie plody dobra v kresťanských rodinách i v celom ľudskom spoločenstve, je potrebné, aby ho veriaci spojili s úctou k Nepoškvrnenému Srdcu Božej Rodičky.“

🛡️ Správne a svedomité praktizovanie tohto kultu DVOCH SŔDC dáva veriacim aj istotu, že hlavným motívom ich života nie je osobný prospech – či už materiálny alebo duchovný – ale oslava Boha, ktorá je najvyšším cieľom ich pozemskej existencie, vďaka čomu sa naozaj stávajú Jeho deťmi.

Text a obrázok pripravil Mikuláš Lipták-Rytier Nepoškvrnenej ⚔️💙

Zdroj: Najsvätejšie Srdce Ježišovo/Guido Vignelli

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

CEZ SRDCE MÁRIE do SRDCA JEŽIŠOVHO alebo KULT DVOCH SŔDC 1

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

CEZ SRDCE MÁRIE do SRDCA JEŽIŠOVHO alebo KULT DVOCH SŔDC 2
podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

One Response

  1. Áno úcta spojený Sŕdc Lásky je už aj na Slovensku je to kongregáciu spojených Sŕdc Lásky Ježiša a Márie SHL. Otec Laska dostalo Pana Ježiša nádhernú modlitbu Sŕdc Lásky kde sú veľké prisľubenia. Zakladateľ tejto rehole je vizionár 65 ročný kňaz ktorý žije už 4 rok iba z Eucharistie. Bol aj nedávno na SLOVENSKU. Ďakujem vám za vašu službu ktorú robíte a vlastne prostredníctvom Slovenského dohovoru za rodinu a pochodov na Orave Tvrdošíne som sa 1 krát dozvedela o tomto kňazovi ktorý má takú úctu, že sa Bohu klania až po zem ako mnoho svätých.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás