Bývalá transsexuálna tínedžerka žaluje lekárov, ktorí jej odstránili prsia, keď mala len 15 rokov

Chcem vytvoriť precedens pre ostatných ľudí, ktorí boli v mojej situácii, aby sami našli spravodlivosť,“ povedala Chloe Coleová. Tínedžerka žaluje lekárov a inštitúcie zodpovedné za to, že jej v 13 rokoch predpísali lieky blokujúce pubertu a testosterón a v 15 rokoch jej odstránili oba prsníky.

Osemnásťročná Chloe Coleová, ktorá podstúpila detranzíciu, čiže najprv podstúpila zákroky, aby vyzerala ako muž a teraz sa vracia k svojej identite, podala žalobu na lekárov a zdravotnícke inštitúcie, ktoré sa podieľali na jej operácii.

V 14-stranovom dokumente sa podrobne opisuje rozsah lekárskych pochybení počas celého obdobia prechodu Chloe a uvádza sa v ňom, že jej zástupcovia budú žiadať „trestné odškodnenie na základe dôkazov o zlomyseľnosti, útlaku a podvode“.

V oznámení sa ďalej uvádza, že lekári zodpovední za premenu „donútili Chloe a jej rodičov podstúpiť niečo, čo sa rovnalo lekárskemu experimentu, šírením dvoch lží“. Prvou z nich bolo tvrdenie, že jej rodová dysfória sama nezmizne, a druhou, že Chloe Coleovej hrozí samovražda, ak spoločensky a medicínsky neprejde tranzíciou.

Obe tieto tvrdenia boli nepravdivé,“ uvádza sa v oznámení.

V oznámení o zámere podať žalobu sa tiež uvádza, že Coleová bola k tomuto procesu nabádaná napriek tomu, že „neexistujú žiadne dlhodobé kontrolované štúdie zahŕňajúce hormonálnu liečbu detí vo veku Chloe“, a tiež napriek skutočnosti, že „okrem vyššie uvedených identifikovaných rizík existuje mnoho podstatných a neznámych rizík“.

Chcem povedať, že to, čo sa mi stalo, je hrozné, ale nestalo sa to len mne; to je na tom to najhoršie.“ (…) „Deje sa to deťom v celých Spojených štátoch, na celom Západe a šíri sa to po celom svete.

Za posledné desaťročie došlo až k 4 000-percentnému nárastu počtu detí, ktoré sú posielané na tzv. rodové kliniky po celej krajine. Bola som jedným z týchto detí,“ povedala Cloe Coleová. „Môj príbeh je varovným príbehom.

MH

zdroj: https://www.christianitas.sk/byvala-transsexualna-tinedzerka-zaluje-lekarov-ktori-jej-odstranili-prsia-ked-mala-len-15-rokov/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás