Odobrali nám vnučku – preto vás chcem všetkých s pokorou v srdci poprosiť o modlitby

Pochválený buď Ježiš Kristus.

‼️ Piatok 10.3.2023 o 9:00 začína ďalší súd o navrátenie Maxim
( 8 rokov je v Nórsku odobratá) svojím biologickým rodičom.
Modlitby v Hájičku vznikli 9/2020 práve s týmto úmyslom.
Spojme sa v sieť lásky, obety a modlitby na tento úmysel❤️

Pán Boh zaplať za Vaše obety na tento úmysel.

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Bratia a sestry,
niektorí ma už poznáte z mojich svedectiev zo Slovenského dohovoru za rodinu. Pre tých, ktorí nemali možnosť vypočuť si moje svedectvo, rada by som vás v krátkosti oboznámila o tom, ako funguje juvenilná justícia, ktorú sa snažia prijať aj v našej krajine spolu s Istanbulským dohovorom.

Moja rodina sa stala obeťou tejto juvenilnej justície. Môj syn odišiel pracovať do Nórska, kde spoznal svoju partnerku. Sára sa narodila a vyrastala v Nórsku, je nepočujúca.Ako dieťa bola odobratá rodičom a následne vychovávaná v detskom domove a u pestúnov. Časom sa im narodila krásna a zdravá dcérka Maxine, ktorú nadovšetko milujú.

Nórsky sociálny systém funguje inak ako u nás. Rodičia pravidelne chodia na stretnutia, kde ich vedú k rodičovstvu a pracovníčky sociálneho úradu navštevujú domácnosť. Vždy bolo všetko v poriadku. Jednej takejto návštevy som bola svedkom aj ja s manželom. Ani vo sne nás nenapadlo, že tento sociálny úrad v Nórsku, by proti môjmu synovi a jeho partnerke, mohol mať nejaké námietky. Dňa 26. marca 2015 – rodičia Maxine prišli na jedno zo stretnutí, kde sa odrazu objavili policajti s pracovníkmi úradu a 2,5 mesačné plne kojené dieťa matke vytrhli z náručia, a odviedli doposiaľ na neznáme miesto.

Rodičom bolo oznámené, že im dcérku odoberajú, pretože sociálny úrad tvrdil, že: matka nevie s dieťaťom udržať očný kontakt, dieťa pri kojení zatvára oči – lebo nechce vidieť matku, nakoľko matka vyrastala v detskom domove a u pestúnov, tak je pre dieťa nebezpečná. Môj syn je nebezpečný – nakoľko je cudzinec, veľa pracuje… Ja a môj manžel sme nebezpeční – lebo sme cudzinci. Toto všetko tvrdí nórsky sociálny úrad .

Týmto dňom sa nám zrútil svet.

Začali sa súdne pojednávania v Nórsku a taktiež sme požiadali o pomoc našu vládu. No žiaľ, zistili sme, že nebojujeme len s nórskym vlkom, ale zároveň aj s tým slovenským, ktorý za nórske fondy dokáže zapredať aj slovenského občana. Moja vnučka má aj slovenské občianstvo po otcovi. Ambasáda v Osle, spolu s pani riaditeľkou CIPC, zorganizovali s Barnevernetom (t.j. nórsky sociálny úrad) stretnutie bez môjho syna a nášho právnika. Tam spravili tajnú dohodu a potom prišli za synom do práce, kde ho vydierali a nútili, aby podpísal, že ako rodičia pochybili a preto im dieťa odobrali. Syn nesúhlasil, pretože ako rodičia nič zlé nespravili. Na to sa mu začali vyhrážali, že ak to nepodpíše, Slovensko dá ruky od ich prípadu preč a nebude im nápomocné.

Ak by takéto vyhlásenie podpísali, podľa sudcov by boli skutočne pre dieťa nebezpečnými rodičmi, nikdy by sme v Nórsku nevyhrali dve súdne pojednávania, ktoré nariadili okamžitý návrat dieťaťa do biologickej rodiny.

Na jednom zo súdnych pojednávaní sme sa dozvedeli, že sociálny úrad chcel dieťa odobrať hneď po pôrode. Taktiež by nás nikdy neprijali v Štrasburgu, ktorý má v blízkej dobe rozhodovať o našom prípade. Momentálne je v Štrasburgu proti Nórsku podaných a prijatých 36 prípadov. Tie, ktoré už boli v Štrasburgu prejednané, skončili víťazstvom v prospech rodičov, ktorým boli neprávom odobraté deti. Nórsko čelí obrovskej celosvetovej kritike. Na ich sociálny systém je dlhodobo vyvíjaný tlak k zmene. Po konzultácii s našou právničkou, ktorá nás zastupuje v Štrasburgu som dostala informáciu, že náš prípad, by mal byť prejednaný do konca roku 2020.

Preto vás chcem všetkých s pokorou v srdci poprosiť o modlitby, pôsty a prosby k nášmu Pánovi, aby Ježiš svojou vykupiteľskou krvou obmyl myseľ každého jedného sudcu, ktorý bude rozhodovať o osude, tak malého bezbranného dieťaťa, našej milovanej Maxine. Prosme spolu Ducha Svätého, aby im osvietil myseľ.

Drahí bratia a sestry. Verím, že spoločnými modlitbami svätého ruženca, vyprosíme u nášho Otca spravodlivosť pre našu milovanú Maxine.

Taktiež by som chcela poprosiť každú farnosť, aby k svojim úmyslom v modlitbách pridali modlitbu za malú Maxine Ladicky.
V mene rodičov malej Maxine a mojej celej rodiny, vám všetkým nesmierne ďakujeme.

Boh váš žehnaj

?Amen ?
Janka Ladická s rodinou.

Odvysielané 9.2.2020:

Janka Ladická Dunajská Lužná – osobné svedectvo s odobratím dieťaťa – Zastavme zlo z Istanbulu

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás