Anjel Pána so Svätým Otcom: Jedine láska uzdravuje život

„Najväčšou chorobou života je nedostatok lásky“, a pritom „jedine láska uzdravuje život“, povedal pápež František pri poludňajšom požehnaní veriacim z okna Apoštolského paláca. Svoju blízkosť vyjadril všetkým, ktorých v Českej republike vo štvrtok postihla živelná pohroma ničivého tornáda.

Pápež František v biblickom zamyslení komentoval evanjeliový príbeh z liturgického čítania 13. cezročnej nedele o Ježišovej moci zachrániť človeka s jeho telom i dušou, ako o tom hovorí evanjelista Marek v príbehu o vzkriesení dievčaťa a o uzdravení ženy, ktorú choroba predtým tragicky vylúčila z medziľudských vzťahov.

Pred blížiacim sa sviatkom sv. Petra a Pavla požiadal Svätý Otec o osobitnú modlitbu za neho, ktorú, ako zdôraznil, veľmi potrebuje. Po spoločnej modlitbe Anjel Pána a udelení požehnania tak urobil týmito slovami:

„Drahí bratia a sestry, v blízkosti sviatku sv. Petra a Pavla vás prosím, aby ste sa modlili za pápeža. Modlite sa osobitným spôsobom: pápež potrebuje vaše modlitby! Ďakujem. Viem, že tak urobíte.“

V Cirkvi sa dnes vôbec po prvý raz slávi „Deň pokoja pre Blízky východ“, v rámci ktorého v Nazarete zasvätili Blízky východ Svätej rodine. Svätý Otec v tejto súvislosti uviedol:

„Pri príležitosti dnešného Dňa za pokoj v Oriente, pozývam všetkých vyprosovať Božie milosrdenstvo a pokoj pre tento región. Nech Pán podopiera úsilie všetkých, ktorí pracujú pre dialóg a bratské spolužitie na Blízkom východe, kde sa kresťanská viera zrodila a je živá, napriek utrpeniam. Nech drahým obyvateľom týchto krajín Boh neustále udeľuje pevnosť, vytrvalosť a odvahu.“

Pri stretnutí s veriacimi pápež František pamätal aj na obyvateľov Južnej Moravy, tragicky zasiahnutých vo štvrtok 24. júna tornádom:

„Uisťujem o mojej blízkosti ľudí na juhovýchode Českej republiky, ktorých zasiahol silný uragán. Modlím sa za zosnulých a za zranených i za všetkých, ktorí museli opustiť svoje ťažko poškodené domy.“

podporte nás sdzr

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás