15 000 DÉMONOV vs. RUŽENEC

✍️ Vo svojej knihe Tajomstvo ruženca svätý Ľudovít Mária Grignion z Montfortu rozpráva nasledujúci príbeh. Opisuje v ňom stretnutie svätého Dominika s mužom, ktorého posadlo 15 000 démonov:

„Zatiaľ čo svätý Dominik kázal vo francúzskom meste Carcassonne o ruženci, istý kacír sa vysmieval zo zázrakov a pätnástich tajomstiev svätého ruženca (príbeh sa odohráva predtým, ako vznikli tajomstvá svetla). Svojimi rečami pohoršil aj ďalších bludárov, takže sa odmietli dať na správnu cestu. Nato však mužovo telo začalo sužovať 15 000 diablov, čo bol trest, ktorý naňho zoslal Boh. Jeho nešťastní rodičia ho vzali za otcom Dominikom v nádeji, že ho od zlých duchov oslobodí. Skôr ako sa svätý Dominik začal modliť, všetkých naokolo vyzval, aby spolu s ním nahlas odriekali ruženec. A čo sa nestalo: pri každom Zdravas‘, Mária vyšlo z kacírovho tela sto diablov v podobe žeravých uhlíkov.“

📿 Démoni sa desia ruženca, a práve preto ho svätý Dominik mohol použiť ako istú formu exorcizmu. Panna Mária zakladateľovi ruženca vyjavila, že ak chce premôcť diabla, musí bojovať ohňom proti ohňu a ruženec je ohnivým mečom. Bez meča totiž nemožno zabiť démona!

Dovoľ, aby som to vysvetlil. 👇

Satan vie, čo dokáže ohnivý meč svätých tajomstiev, že ružencový meč má moc odťať sedem vražedných hláv starobylého hada – hriechy pýchy, smilstva, obžerstva, závisti, lenivosti, hnevu a lakomstva. Práve preto tento starý had vytiahol do útoku so silným odporom proti modlitbe ruženca. A keďže ho nedokáže priamo ohroziť, neustále hľadá iné spôsoby, ako ho potlačiť. Páli historické dôkazy, dokumenty a umelecké diela inšpirované ružencom a do sŕdc kňazov, i laikov vrhá tieň pochybností o jeho moci a nebeskom pôvode.

🌹 Svätý Páter Pio, jeden z najväčších mystikov 20. storočia, ktorý nemal najmenšej pochybnosti o sile ruženca, povedal:

,,Satan sa neustále snaží túto modlitbu [ruženec] zničiť, nemá však nijakú šancu na úspech. Je to modlitba tej, ktorá vyhráva nad všetkým a nad všetkými.“

🙏 Sestra Lucia Dos Santos si tiež uvedomovala diablov odpor voči ružencu. Jeho neustály boj proti tejto pobožnosti si vysvetlila tým, že vlieva dušiam úžasné svetlo. Ako sama napísala:

„Jednoduché pripomínanie si tajomstiev pri každom desiatku je ďalším lúčom svetla, ktorý udržiava tlejúcu fakľu l’udskej duše. Práve preto proti nemu diabol vedie takú veľkú vojnu.“

📿 Doktríny a sviatosti Cirkvi naháňajú satanovi obrovský strach. Akoby sa mohol nebáť svätých tajomstiev Ježiša Krista, ktoré sa ľudia modlia na požehnaných zrniečkach Panny Márie.

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Mária Lipták – Rytier Nepoškvrnenej ⚔️💙

Zdroj: 10 zázrakov ruženca/Donald H. Calloway

15 000 DÉMONOV vs. RUŽENEC 1

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

15 000 DÉMONOV vs. RUŽENEC 2

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

3 Responses

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás