Chcem byť chlapec, povedalo dievča a rozpútalo búrku. Rodičia protestujú proti liberálnej výuke 2

Chcem byť chlapec, povedalo dievča a rozpútalo búrku. Rodičia protestujú proti liberálnej výuke

Komunitná základná škola Parkfield, ktorú navštevujú deti od 4 do 10 rokov, sa v priebehu posledných mesiacov stala predmetom sporu v britskom školskom systéme. Stovky britských rodičov prevažne moslimského pôvodu sa postavili proti vzdelávaciemu programu birminghamskej školy Parkfield, ktorý aktívne propagoval práva LGBT komunity.

Program vyvolal rozruch v januári tohto roku. Dovtedy pritom prebiehal štyri roky prakticky bez povšimnutia rodičov. “Na konci januára prišlo jedno štvorročné dievčatko domov a povedalo svojej mamičke, že chce nosiť oblečenie svojho brata, že chce byť chlapcom,” opisuje začiatok konfliktu korešpondentka denníka The Guardian Nazia Parveenová.

“Predsa naše deti neposielame do školy, aby sa učili o LGBT, ale aby sa naučili matematiku, angličtinu a literatúru,” povedala pre denník The Guardian jedna z matiek.

https://hnonline.sk/svet/1924123-chcem-byt-chlapec-povedalo-dievca-a-rozputalo-burku-rodicia-protestuju-proti-liberalnej-vyuke?fbclid=IwAR0kI1THtp9WE6o7BiJyf8Qt7HmWuGHDRaotss-_OA2PMOEjhsLIq7W7SCk