„Bola to hlava môjho dieťaťa“ svedectvo žien, ktoré podstúpili potrat

My ako spoločnosť neustále bombardujeme a sme bombardovaní rétorikou výberu, že potraty sú niekedy nevyhnutné. Počúvame aj slová žien po potrate, napríklad Cecile Richardsovej, ktoré hovoria, že ich potraty boli správne. Ale či už potláčajú svoje emócie alebo o tom vôbec nehovoria, potrat nie je nikdy šťastný koniec.
potrat

Svedectvo ôsmych žien, ktoré podstúpili potrat.

Zabíja dieťa a devastuje matku, aby prežila zvyšok svojho života s vedomím, že vzala život svojmu dieťaťu. Nič nepoukazuj na túto bolesť lepšie ako slová priamo z úst každodenných post-aboratívnych matiek, ktoré sú ignorované hlavnými mediálnymi médiami.

Na rozdiel od Richardsovej, tieto ženy nemajú nič z toho, že sa podelili o svoje príbehy. Dúfajú len, že pomôžu iným matkám pri výbere života.

„Bola to hlava môjho dieťaťa“ svedectvo žien, ktoré podstúpili potrat 1

Lori Nerad , národná prezidentka organizácie pre ženy zneužívané potratmi:

„Dva týždne po mojom potrate som išla do práce. Vrhla som sa však ihneď do kúpeľne. A tam, so svojím manželom po boku, som porodila časť svojho dieťaťa, ktorá lekárovi chýbala. Bola to hlava môjho dieťaťa. Budím sa uprostred noci a myslím si, že počujem plačúce dieťa. A stále mám nočné mory, v ktorých som nútená sledovať, ako sa moje dieťa krája doslova predo mnou. Jednoducho mi chýbaš dieťa moje. Neustále sa prebúdzam, že chcem dojčiť svoje dieťa a chcem ho držať. A to mi lekár nikdy nepovedal, že budem mať takéto skúsenosti.“

Abby Johnson, zakladateľka org. Then There Were None:

Jedného dňa v aute sa moja dcéra (z ničoho nič) spýtala, či jedného dňa bude môcť vidieť svojich súrodencov v nebi. Spýtala som sa jej, čo tým myslí … úprimne dúfajúc, že ​​nehovorí o mojich dvoch potratoch. Povedala, že vedela, že mám dva potraty za sebou a chcela vedieť, či by sa niekedy mohla stretnúť s týmito deťmi, pretože povedala: „v mojom srdci mi chýbajú.“ Nikdy som nevedela, že túto časť srdca odovzdám môjmu dieťaťu. Keď som mala potraty, nikdy mi nenapadlo, ako to ovplyvní ostatných. Nemyslela som na svoje budúce deti. Nikdy som nepremýšľala o tom, ako by som im musela vysvetliť svoje sebectvo. Moje potraty žijú vo mne… nanešťastie v mojich narodených deťoch žijú.”

Ashley Granger , manželka, matka, študentka sonografie:

Teraz, keď má môj syn 4 roky, občas sa pozriem na jeho sladkú tvár a zaujíma ma, aké by bolo moje druhé dieťa. Stále mám sny o jeho držaní a je pre mňa také smutné myslieť na to, že som svojho syna okradla o súrodenca. Prečo sa dnes neviem postarať o súrodenca pre neho? Rada by som, ale môj manžel a ja už dva a pol roka bojujeme s neplodnosťou. Nikdy sa mi ani len nesnívalo, že by som nebola schopná znovu otehotnieť, keď chcem! Každú noc sa môj milý chlapec modlí k Bohu za súrodencov a zakaždým, keď začujem tie vzácne modlitby, moje srdce trpí bolesťou nad tým, čo som urobila. Pretože pri spätnom pohľade vidím, že potrat nie je ľahkou cestou alebo riešením problému…  je  to problém a zanecháva trvalý vplyv na budúce generácie.

Katrina Fernadez , spisovateľka katolíckeho humoru v Patheos:

„Zabila som dve svoje deti, okradla som rodičov o ich vnúčatá a zabila som súrodencov môjho syna. Tieto potraty priamo spôsobili zdravotný stav,  ktorý vyústil do predčasného narodenia druhého syna, ktorý zomrel po týždňovom boji v roku 2001. Utrpenie, ktoré prežívam a ktoré som spôsobila iným, je nezmerateľné a vina ma takmer poháňa k samovražde. Som zbabelec vo všetkých smeroch.“

Addie Morfoot , matka, spisovateľka:

„Ross mi rád hovorí, že Annie je anjelom strážnym nášmu synovi, ale táto myšlienka ma desí. Chcem, aby bol ochranca môjho syna niekto, koho som sa ja, jej matka vzdala? Ukončila jej existenciu predčasne? Musí byť tak smutná, sklamaná a zranená. Preto si uchovávam jej ultrazvukové snímky, spolu s pohľadnicou „Je to dievča!“, ktorú mi poslala moja najlepšia kamarátka, spolu s ozdobou na vianočný stromček, kde je vyrytý termín narodenia Annie, ktorú mi moji rodičia dali týždeň potom, keď som zistila, že som tehotná. Uzamknuté v skrini, ďaleko od spálne môjho syna. […] Ale Annie ma stále prenasleduje. Keď sa jej dátum narodenia blíži, alebo keď náš syn má zlý kašeľ alebo keď sa narodilo dievčatko mojej sestry, myslím na Annie. A raz ročne – k jej narodeninám – zúfalo plačem. Premýšľam o tom, aké by to bolo, keby som ju držala v náručí.

Beatrice Fedor, členka Silent No More Campaign:

“Vyhodila som svoje dieťa na záchode a bolo to desivé. A nepomohlo mi to promovať. Je to devätnásť rokov a dodnes nemám vysokoškolské vzdelanie. […] O sedem rokov neskôr som znova otehotnela. Otec dieťaťa bol dvakrát starý ako ja a urážal ma. Potrat bol rýchlym riešením, ktoré chránilo mňa a moje dieťa pred násilím. Tak som išla na kliniku a vo veľkej úzkosti som zaspala. Keď som sa zobudila s krvou na nohách, rozplakala som sa a upadla do depresií. Ponorila som sa hlbšie a hlbšie do depresívnych a samovražedných myšlienok. Potom som stretla svojho manžela a priniesol Ježiša do môjho života, ale stále ma to bolelo. Keď som bola tehotná s naším prvým dieťaťom, moje potraty sa znovu objavili a vina bola ohromujúca. Dala som na rady a začala som sa liečiť. Neskôr som sa zúčastnila Rachel’s Vineyard Retreat a nakoniec som si dokázala odpustiť a nájsť mier pre moju dušu. Potrat sľúbil, že ma oslobodí od dvoch krízových situácií a namiesto toho ma takmer zabil. Ale je tu nádej pre všetkých, ktorí to urobili, a pre nich viac nemlčím o tom čo ich čaká ak to urobia.“

Jewels Green , bývalá pracovníčka potratovej kliniky a rečníčka:

6. januára 1989, po 9 a pol týždni tehotenstva, som mala potrat. Skoro ma to zabilo. Nie, nie chirurgický zákrok, ale psychologické následky. Pokúsila som sa o samovraždu trikrát po potrate a nakoniec som sa mesiac zotavovala v psychiatrickej klinike v komunitnej nemocnici. […] Práca v klinike nebola nikdy, nikdy ľahká. Videla som svoje stratené dieťa v každej nádobe potratených detských častí. Raz v noci po práci boli moje nočné mory o mŕtvych deťoch také strašidelné a desivé až som sa stretla s riaditeľkou kliniky, aby som hovorila o svojich pocitoch. Povedala mi: „To, čo tu robíme, je koniec života. Bola veľmi otvorená a čestná, až bolestne otvorená. Jasne a jednoducho.“

Brice Griffin , zakladateľka, Charlotte Center for Women

“Po potrate som sa usilovala, aby som sa dostala späť na barovú scénu. Keď som sa ráno po potrate zobudila, spýtala som sa Briana, ako som spala. Povedal mi: „Ako dieťa.“ Povedala som: „Myslíš ako dieťa vrah ?!“ […] Mesiace potom som nevedela robiť nič, okrem toho, že som chcela zomrieť. Smrť bola jediným istým únikom z hroznej priepasti, ktorá sa utvorila v mojej duši. Prosila som o terapiu. Kričala som o pomoc. Ale iba vo vnútri. Ako by som mohla priznať, čo som urobila?

Tak som to pochovala. Nikto iný to nemal vedieť. Nikto iný ma nemusel súdiť tak tvrdo, ako som sa sama rozhodla. Prežila som niekoľko ďalších rokov, občas som sa cítila šťastná a v ostatných dňoch som bola odsúdená na zánik. Jedného dňa som sedela v kostole a počúvala homílie od otca Larry Richardsa o spovedi. Povedal: „Ak si mala potrat, vyznaj to. Tvoje dieťa sa za teba modlí v nebi.“ Moja hruď sa začala otriasať nekontrolovateľnými vzlykmi a ušla som domov. Hľadala som si termín na stretnutie s mojím drahým kňazom. Tam v spovedi opätovne vzlykám a skutočne som očakávala, že ma zasiahnu blesky. Sedela som tam a vyznávala som, že som sa previnila tým najhorším možným hriechom, vraždou. Môj drahý kňaz sa usmial s láskou, podal mi škatuľu vreckoviek a povedal: „Boh je taký šťastný, že si tu. Bude ti odpustené, ale musíš sa uzdraviť. Potom mi povedal o Rachel’s Vineyard Retreat, o službe zameranej na liečenie po-potratového syndrómu.

Toto je len osem žien, ktoré hovoria o následkoch svojich potratov. Celoživotné bolesti a ľútosť. Celoživotné túžby po dieťati, ktoré nikdy neobjímu. Termíny možných narodenín ich dieťaťa prichádzajú a odchádzajú a vždy prinášajú ďalší rok výčitiek svedomia. Potrat nie je niečo, čo jedného dňa niekto urobí. Trvá to celý život.

Pretlač so súhlasom LiveActionNews.org 

Prevzaté z: https://www.verim.sk/bola-to-hlava-mojho-dietata/

Potrat a čo sa o ňom nedozviete:

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás